Bubnový filtr made in Škrovád



host - 17.210 (?)
17.3.2016 9:22

To je mi jasne, co pisete. Ak mam biofiltraciu a pred nou bubnovy fiter, tak mi to znizi pracu s cistenim biofiltru. Na druhej strane, cistenie biofiltru moze byt pomerne jednoduche a naopak udrzba bubnoveho moze byt velmi zlozita a problematicka. Po case sa na materialoch, co su v styku s vodou chytia mikroorganizmy a zarastu sito, alebo aj ostatne casti filtra. Neviem, kolko je s tymto starosti, ci zostava bubon+biofilter je menej problematicka a pohodlnejsia nez strbinove sito+biofilter. Zalezi asi aj od konstrukcie filtra. Tiez je otazka, ci zostava bubon+biofilter dramaticky zmeni cistotu vody v jazierku oproti strbinovemu+biofilter. Zatial som si precital viacmenej skusenosti o konstrukcii a testovani filtrov. Vdaka p. Hrkalovi a exn, ze sa podelili o tie svoje skusenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 15.3.2016 22:18

Mám praktickou zkušenost se 100mikron sítem. Bude samozřejmě záležet na výkonu čerpadla honícího vodu a konstrukční řešení filtru, ale počítejte cca 1 hodinu (pro první ucpání) do neprůchodnosti síta. Dále se intervaly budou ještě zkracovat (instalatéři té postupně vzniklé usazenině říkají sanitr + řasa). Bez ostřiku to nemá řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2016 8:31

Záleží na průtoku a špinavosti vody, ale budou to desítky minut maximálně. Takže byste u jezírka myslím trávil dost času :)
Také myšlenka, že ostříkáte zahradní hadicí to síto se mi nejeví moc reálně, pokud tedy v hadici nemáte nějaký větší tlak, dejme tomu od 4 bar výše
Vycházím ze zkušeností s Proficlearem, kde je 60 mikronů síto. Stačí vodu zvířit třeba koupáním v jezírku, a ihned se celkem rapidně zvýší počet oplachových cyklů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 16.3.2016 9:25

Bubnovy filter je dost zlozita a nakladna zalezitost. Mna by zaujimalo, ci je efekt tak vyrazny, oproti napriklad jednoduhsiemu filtru so strbinovym sitom. Ci toto vsetko stoji za to. V strbinovom filtry sa skoro nema co poruchat a da sa vycistit za minutu. Bubnovy filter ma aj zlozite riadenie - elektroniku, vela casti, co moze znicit vodny kamen ci rastuci biofilm a riasy. Rad by som poznal skusenosti ludi, co maju bubnovy filter rok ci dva, aby zhodnotili ake su uskalia s prevadzkou, s cim su starosti a ako sa im zlepsila cistota vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2016 15:01

Ano, efekt je výrazně jiný, lepší. S nejstarším bubnem mám zkušenost tuším 4, možná už 5-ti letou.  Navzdory dosahovaným výsledkům a všeobecné euforii kolem nich ale myslím, že se díky svým provozním vlastnostem (pozor, to nejsou chyby ale opravdu vlastnosti) nehodí úplně všude a je prostě potřeba to rozhodnutí o nákupu dělat s chladnou hlavou. To neberte jako kritku tohoto typu filtru :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 16.3.2016 22:33

Instalací bubnového filtru výrazně snížíte velikost částic procházejících do následných součástí filtrace, hlavně tedy biofiltru. Tím výrazně zvýšíte výkon filtrace a zároveň snížíte četnost nutné údržby (čištění). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 17.3.2016 9:22

To je mi jasne, co pisete. Ak mam biofiltraciu a pred nou bubnovy fiter, tak mi to znizi pracu s cistenim biofiltru. Na druhej strane, cistenie biofiltru moze byt pomerne jednoduche a naopak udrzba bubnoveho moze byt velmi zlozita a problematicka. Po case sa na materialoch, co su v styku s vodou chytia mikroorganizmy a zarastu sito, alebo aj ostatne casti filtra. Neviem, kolko je s tymto starosti, ci zostava bubon+biofilter je menej problematicka a pohodlnejsia nez strbinove sito+biofilter. Zalezi asi aj od konstrukcie filtra. Tiez je otazka, ci zostava bubon+biofilter dramaticky zmeni cistotu vody v jazierku oproti strbinovemu+biofilter. Zatial som si precital viacmenej skusenosti o konstrukcii a testovani filtrov. Vdaka p. Hrkalovi a exn, ze sa podelili o tie svoje skusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.3.2016 14:21

Ono asi záleží, v jakém časovém horizontu to budete chtít hodnotit. Když to beru podle toho nejstaršího se kterým mám zkušenost, tak se u bubnu měnilo jedno čidlo a jedno těsnění.  Samozřejmě že tenhle filtr je nepoměrně komplikovanější než jakýkoli šterbinový, a dříve či později v něm něco odejde.
Na druhou stranu jsou dosahované výsledky natolik jiné, lepší, že ta složitost i cena filtru za to prostě stojí. Pokud máte za bubnem v biologické části filtru nějaké plovoucí medium, které se bude alespoň trochu hýbat, interval nutného čištění se opravdu hodně protáhne, a třeba u koupacího jezírka se bude blížit frekvencí zazimování filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.49 (?), 20.3.2016 11:28
Zdravím Vím že to sem nepatří, ale máte už zapnutou filtraci? Někde jsem se dočetl, že jakmile je voda na nad 5°C je dobré zapnout filtraci. Nerad bych však něco uspěchal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 20.3.2016 17:48

Ste ma predbehli. Presne toto som uvazoval, ked som v jazierku zbadal plavat prvu zabu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.3.2016 12:31

Když vidím předpověď na velikonoce, tak myslím že tenhle víkend už bude dávat smysl filtraci zapnout.
Jen malou poznámku  - jsme v diskuzním vlákně o bubnovém filtru - a tady teplota vody nehraje při jeho běhu roli - jedná se čistě o mechanický filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika