Akvárium bez filtrace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 234.37 (?) 
4.4.2010 10:18

To Chemický Alí   prečo odpoveď nad rámec tohto fóra? veď o tom to tu je, či nie? a klobúk dole!, že si to tak rozpísal, tiež som akvarista ale v písaní som stručný, alebo lenivý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 4.4.2010 20:43

Zdá se mit o trochu samoúčelné, když existují fungující rozsáhlá akvaristická fóra. Navíc mám pocit, že jsem tazatelce dal ani ne polovičatou odpověď.

Problematika je mnohem rozsáhlejší a stojí ji za to trochu načíst - odměnou je pak krásné akvárko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.66 (?), 6.4.2010 11:31

Zpráva pro "Chemický ali". Velmi Vám děkuji za Váš čas a Vaši odbornou radu. Nepočítala jsem s tím, že v takovém rozsahu by se někdo mohl mým problémem zabývat. Ta akvaristika je neskutečná alchymie anebo já nevídaný antitalent :) V každém případě doporučené odkazy budou cenným studijním materiálem a odměnou mi bude pocit z dobře poskytnutého prostředí rybičkám a v tom důsledku krásné akvárko:) Děkuji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 6.4.2010 13:21

Opravdu není zač, podívejte se i na

http://www.sera.de/index.php?id=645&L=13

tyto stránky jsou i v české mutaci a v sekci download najdete české základní návody na zařízení akvária a péči o něj.

Držím palce, budete spokojená, a nebojte se, každý začínající akvarista je antitalent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 6.4.2010 14:40

Ony ty poučky o tom kolik cm ryb na litr vody jsou sice dobré, ale někdy sama přiroda vytvoří situaci, kdy tyto poučky postaví na hlavu. Kdysi jsme míval cca 50 litrové akvárium bez filtrace a vzduchování, kde jsme míval paví očka a mečovky. Časem akvárium zarostlo rostlinami tak,  že to byla úplná džungle a pak se v tom začali rybičky samy množit. Výsledkem bylo, že v akváriu byla taková hejna rybiček, že se to nedalo spočítat, najisto jich bylo přes stovku. Takže v 50 litrovém akváriu bylo tak nejméně 3-5 metrů rybek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 6.4.2010 17:41
Dnes je tolik novinek v akvaristice že by vám na to nestačila peněženka, různé super filtry vzduchování i co-očkem aby vám rostly rostlinky atd.Moje akvárko je asi 100l vzduchuji jen kompresorkem s molitanem a když jsem přinesl přebytky rostlin do akvaristiky tak paní mě zpovídala jakou že techniku používám jestli uhlíkové filtry venkovní plus vzduchování co2 a když jsem jí řekl molitan za 15kč a vyměňuji vodu asi dva kýble chlorované vody za půl roku tak mi nevěřila.Jistě akvárium chce i čas až se kvalita vody ustálí rostlinky si na sebe zvyknou nebo se ukáže které spolu mohou růst a které né, ale časem si to většinou sedne a pak to jede skoro samo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 6.4.2010 17:58

Správně říkáte džungle, Mohutně zarostlá akvária mají vyšší kapacitu protože rostliny fotosyntézou zbavují vodu CO2 a vytváří kyslík.. Nicméně tyto orientační poučky daly dohromady generace akvaristů. Pokud se chce člověk vyhnout tomu, že rybičky pravidelně posílá "porcelánovým tobogánem" na jejich poslední cestu je rozumné tyto poučky respektovat.

Samozřejmě máte různé přístupy k akvaristice, od vysoce technologizovaných, kde elektronika sytí vodu přiměřeně CO2, aby rostliny jely jak utržené ze řetězu a zároveň se neotrávily ryby, s elektronickými vyvíječi ozónu, a iontoměničovými jednotkami na straně jedné a na druhé jsou ryze přírodní akvária s citlivě nastavenou rovnováhou rostlin a ryb. druhé řešení je zajímavé, ale chce hodně zkušeností a občas i velkou dávku nihilismu. Ty poučky jsou totiž prostou statistikou, vzniklou na základě praxe.

Osobně jsem pro přístup někde mezi - mám jako hlavní střední akvárium 180 litrů s takřka dvakrát předimenzovaným vnějším filtrem. Rostlin je v něm od začátku fůra, víc, než je standard. rybek tak asi 15% přes stav. Nárazově vyhubím plovoucí řasu UV průtokovým germicidem (jednou za 3 týdny) o přisedlé řasy se   starají ryby a speciální, výše zmínění šneci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 6.4.2010 19:20
Ono akvaristika je věda, někomu se podaří sladit všechny podmínky pro ryby a rostlinky celkem rychle někomu to trvá déle.Je to proto že je nutno sladit mnoho faktorů a to ryby, rostliny, vodu,osvětlení, vzduchování atd a to není zas tak jednoduché, někdy je špatná voda, někdy pomůže jen umístění akvária nebo změna rybího osazenstva či rostlin další věc je krmení ryb, někdo jen tím že ryby překrmuje si udělá sám problémy navíc protože pak voda zahnívá atd, určitě jsem na něco zapoměl když tak mě doplňte. Ale kdo chce tak si informace určitě najde na nějakém akvaristickém foru jak píše Ch.Alí.nebo v literatuře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 6.4.2010 23:52

Amen.

Máte naprostou pravdu, osobně mám rád technické vychytávky, ale v akvaristice se mi líbí, pokud se snaží člověk miniaturnímu biotopu navíc porozumět, a snažit se jej vytvořit takový, aby byl do určité míry autonomní. Přemíra techniky někdy vytváří technokratický přístup a prostředí přísně závislé na technické podpoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.62 (?), 19.11.2011 12:58

ozivim tuto diskusiu... Nepadlo tu, ze akva by nemalo byt pri okne alebo na mieste kde dopada denne svetlo. Tymto sposobom nahravame rastu cyanobakterii, a voda, dno, kamene a steny akvarka zozeleneju. Ak sme lenivi obcas steny vycistit odsat zbytky z dna, moze znecistenie pokracovat a znecistit vaznym sposobom cele akva. A vsetko to moze byt prilis silnym svetlom, ktore akvarku doprajeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika