Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Děkuji za know how.

Když Vaše zkušenosti převedu na svůj záměr čistit vodu v jezírku pomocí kořenové filtrace i v zimě tak mi z toho vyplývá takovéto řešení:

V nezámrzném sklepě je čerpadlo o výkonu 20.000l/hodinu. To saje vodu ze dna jezírka. a tlačí ji do dvou vortexů taktéž v tomtéž nezámrzném sklepě kde se rotací oddělí hrubší kal a zbytky rostlin a voda vtéká do kořenového filtru. Ten by měl být hluboký alespoň 90 cm aby nepromrzal. Voda z vortexů bude vtékat děrovanýma trubkama HT na dně kořenové filtrace. U vtokové trubice bude kolmý výstup pro odvětrání nebo pro kontrolu. Výtok bude opět položen na dně kořenového filtru děrovanýma HT trubkama a opět s kolmou kontrolní trubicí. Takto vyčistěná voda z kořenovky půjde nejprve do šachtice kde je výše přepadu do jezírka o 10 cm výše než horní vrstva šterku v kořenovce. To způsobí, že rostliny v kořenovce budou celoročně zatopeny 10 cm výši hladiny. Nejde o čističku takže by zápach neměl být a pro přírodu a rostliny tím lépe, že bude vodní hladina. Ale kde se dávají trubky pro případné odkalení dna kořenovky. Je škoda nevyužít toho, že dno kořenovky je výše než odpadní trubka do kanalizace? Jak by se dalo čistit dno kořenovky bez vybrání štěrku?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika