Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím; je to v našem " Absurdistánu " stále stejné a pomalu se to zhoršuje . Když jsem v roce 1987  stavěl dům,  byla povinnost vybudovat u domu septik. Když jsem žádal o nějaké podklady, jako hloubka, velikost, počet komor atd,  byl to problém . Septik je veliké betové a drahé monstrum, ale jelikož většinou není vidět, tak se později při kolaudaci ani nikdo nezajímal, kde je a jak je proveden a kam vede přepad.  Později jsem chtěl odpadní vodu místo do septiku pouštět do čističky s rotačními disky a to mi bylo přímo zakázáno. Že je nutno vodou šetřit vím z mládí, proto jsem si na pozemku kdysi koupil nadzemní nádrž a do ní čerpal vodu ze střech a s ní nejdřív zaléval  , později se snažil používat na splachování dvou WC. Problém s čistotou vody a zanášení splachovačů zná hodně z nás. Když se u nás v obci budovala kanalizace pro čističku, musel jsem se připojit, ikdyž jsem už několik let používal právě tu odpadní vodu ze septiku po přečistění na zálivku. Septik jsem po vyčerpání a rozbití horní části nakonec zasypal a zasázel tam okrasné stromy.  Že je i u nás na Vysočině v údolí řeky Jihlavy často sucho, ví všichni, kdo zde žíjí . A  "pražák" rozhodl ze sklené klimatizované kanceláře jinak... tak že, přibývá nám regulací, zákazů, příkazů a debilních nařízení, sem tam nějaké ty DOTACE, taky nesmyslné, a obyčejný člověk, co se celý život snaží žít na vesnici v souladu s přírodou a šetřit vším včetně VODY se diví. Moji prarodiče mi říkávali - bez vody není života!

Jarda

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika