Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jestli mohu se svojí troškou do mlýna. Vysavač kalu jsem také intenzivně řešil a zvažoval nákup Pondovacu. Nakonec ale "zvítězil" zdravý rozum (kal a bordel při vysávání také odvádím pryč, mimo jezírko) a udělal jsem si ho sám. Funguje naprosto perfektně. Potřeboval jsem "správnou" kalovku (Kalové čerpadlo D-DWP 1000), 10m 1 1/2" hadice a cca. 7m 1 1/4" hadice, bazénový vysávací díl a trubku. Poté ještě mosaznou průchodku se závitem. Kalovku zavěsím na provaz do hlubší části jezírka, větší hadici zafixuji mimo a odvádím s ní bordel pryč. Buď do nádrže na zalévání nebo do odpadu. Menší je zakočená normálním bazénovým vysavačem na tyči a je připojená závitovou koncovkou na spodní sání kalovky zkrz mosaznou průchodku. Přikládám foto. Bere to i hrubý bordel, listy atd. Výkon je hodně velký, ale mám za cca. 15-20 minut (při troše cviku) vysáté celé jezírko, do čista. Jezírko cca. 70m2. Výhoda je i to, že kalovka je stále kalovkou a jde dál používat pro svůj účel. Přikládám foto. 

Celkové náklady cca. 4500,- Kč

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika