Stavba zahradniho domku



host - 241.251 (?)
3.1.2012 11:09

Váš domek vypadá skutečně velmi luxusně, až mi ho skoro přijde na nářadí škoda smiley. Inspiroval jste mě. 

Jinak se mi líbí, jak tu zaníceně lidé diskutují o povoleních a úřadech, když autorce dotatzu jde evidentně o materiál na stavbu a radu co s tím a na papírování okolo se vůbec neptá. Asi jste měli začít tím, že pozemek, na kterém hodlá stavět by měl být její nebo tak podobně... sad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.9.2010 13:08
Ještě jeden snímek zevnitř. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 27.9.2010 13:11

I stavba bez základů je stavba, za stavbu se považuje vše, co plní funkci stavby (viz výklad pojmů nového stav.zákona). U staveb do 25m2, které neobsahují pobytovou místnost nebo soc.zař., také u rekonstrukcí při zachování stáv.rozměrů postačuje územní souhlas. Ke stavbě nové chaty nebo přístavbě ke stávajícím je vyžadováno ohlášení stavby. A k "ohlášení stavby" podle nového stav.zákona musíte mít i projekt od autor.projektanta. Je to podle posledních úprav nového stav.zákona.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 27.9.2010 15:09

To nejsme ve sporu, ale tazatel zahradní chatkou o rozměrech 3x3 předpokládám nemyslel obytnou chatu, ale spíše domek na nářadí. Takže bez nuntosti projektu od AO. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.241 (?), 27.9.2010 16:27

Zajděte na místní stavební úřad a prostě se zeptejte. Řekněte, že tam chcete nějakou boudu na nářadí a na schování před deštěm a zdůrazněte, že to nebude žádný domek vystavený napevno na nějakých základech, ale bouda položená na nějakých kamenech, cihlách či na nějakém škvárovém podsypu, aby tam nešla zespodu vlhkost a jen přišroubovaná k nějakému železu zapuštěnému do země, aby boudu neodvál vítr. Zeptejte se, jak může být maximálně velká, tuším že 16 m čtverečních půdorysu, aby se nemuselo nic vyřizovat navíc a vůbec co všechno je třeba kolem toho zařídit.

Onojsou totiž ty předpisy trochu gumové a rozhodující slovo v praxi mají právě ty místní stavební úřady.

Pokud budou chtít projekt, tak určitě nějaký zjednodušený, který si třeba můžete nakreslit sám podle nějakého vzoru. A pokud ne, u takové boudy, pokud se najde rozumný certifikovaný architekt, a pokud trochu člověk umí kreslit, se dá často domluvit tak, že si to člověk nakreslí sám nebo třeba to dá zkreslit nějakému studentovi do počítače a architekt tam za nějakou úplatu dá jen podpis a štempl.

Co se týká vlastního provedení boudy, podle mně to chce trošku studia, prohlídnout, jaké hotové boudy nabízejí na internetu a jak jsou dělané, navštívit hobbymarkety, co na to prodávají za materiál, případně navštívit výstavy, podívat se do stavebnin, co za všelijaké desky dráž nebo levněji prodávají, možná využít příležitost získat staré desky z nějaké bouračky...

Dneska není problém s materiálem na boudu, těch možností jsou dnes desítky, jde jen o to, jak ji udělat levně a přitom tak, že mně bude to provedení vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 1.10.2010 1:13

Pokud to má být jen tak na schování před deštěm plus na nářadí, bez nároku na komfort, doporučuji jednoduchou konstrukci jako u pergoly plus obití palubkami. Pro inspiraci přidávám foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cniper - (3) - 75.179 (?), 25.4.2011 16:21
Dobrý den, vaše chatka vypadá vskutku skvěle, mohl byste mi prosím zaslat pár dalších informací (druh podbití střechy, případně něco pod tím plechem, a jak máte ukončenou tu přední stranu střechy), nebo raději i pár dalších fotografií. Předem díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.210 (?), 3.1.2012 6:05

také bych se připojil, a poprosil o nějaké bližní informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.251 (?), 3.1.2012 11:09

Váš domek vypadá skutečně velmi luxusně, až mi ho skoro přijde na nářadí škoda smiley. Inspiroval jste mě. 

Jinak se mi líbí, jak tu zaníceně lidé diskutují o povoleních a úřadech, když autorce dotatzu jde evidentně o materiál na stavbu a radu co s tím a na papírování okolo se vůbec neptá. Asi jste měli začít tím, že pozemek, na kterém hodlá stavět by měl být její nebo tak podobně... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.53 (?), 5.11.2010 9:25

Bohužel skutečnost je úplně jiná, než udáváte.Vše to záleží na obci, stavebním úřadě, územním plánu... Erhart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.243 (?), 12.5.2012 16:23

Nečetl sem všechny komentáře, ale nedávno sem se na to ptal a pokud domek není větší jak 16m2 není potřeba nikde nic řešit jak je větší je třeba povolení a kolaudace... a taky hlavně placení daně z nem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika