Celoroční stan na zahradě legislativa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
5.4.2013 7:40

Díky, udírna je plně mobilní, a co se hasičů týče (ty do toho zatáhli posledně taky) tak budu případně vyžadovat na základě jakého paragrafu nesmí být na zahradě udírna, gril nebo ohniště na opékání klobásů.

Bohužel jsou to lidé kteří neustále budou něco hledat. Poslední větší perlička byla když mi vyhrožoval že mě udá a nechá udělat rozbor v laboratoři, protože měl mladé výhony a listy na révě spálené na tabák (asi kvůli mému postřiku laugh). To že v noci předtím mrzlo a já měl révu ve stavu podobném, to už jeho lihový mozek asi nepochopil. Nebýt to z jižní strany odkud svítí slunce, tak vrazím peníze do nějakého neprůhledného dvoumetrového plotu, aby byl větší klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 237.232 (?), 5.4.2013 8:50

Máme velmi pilnou poslaneckou sněmovnu, která mění zákony jak na běžícím pásu. A tak si nejsem jistý, jestli stále platí, ale dříve platilo: stavba je stavbou, pokud je pevně spojena základem se zemí. Ve výkladech se uvádělo, že se nejedná o takovou stavbu, kterou můžete přenést a postavit jinde. Nevím, jak máte vyřešeno ukotvení stanu. Nějaký trotl by mohl považovat kotvící kolíky za pevné spojení se zemí. Stan rozhodně není stavbou a vůbec bych to neřešil.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.4.2013 10:47

Já jsem slyšela, že loni měl někdo v Poděbradech problém s takovým stínícím party stanem (altánem..nebo jak se těmto konstrukcím říká) který měl dotyčný na zahradě... Na čtyřech nožičkách, přidělané k deskám aby to neuletělo. Někdo ho udal a pán měl popotahování se stavebním úřadem který trval na odstranění stavby... nakonec to prý dopadlo dobře.

Ještě že nám nikdo nevidí na zahradu... máme tam nikým nepovolený skleník laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.4.2013 11:27

Ještě že nám nikdo nevidí na zahradu...

Šťastná to žena!!! crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 5.4.2013 15:55

Ještě že nám nikdo nevidí na zahradu...

To neřešte, vždyť jste ho postavila před měsícem... ať Vám dokážou opak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 5.4.2013 14:51

Pro I: pokud je stavba spojená se zemí pevným základem, je to nemovitost (třeba ohledně placení daně). Ale za stavbu se nyní považuje vše, co "plní účel stavby" (třeba i maringotka).         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.192 (?), 6.4.2013 11:49

Děkuji všem za diskuzi, takže stan postavím, nikoho se ptat nebudu, ve stavebním zákonu je pár věcí, co nevyžadují ani územní souhlas, projistotu to udělám stavebnicové, aby to šlo kdykoliv přemístit, což je celkově výhodné. Nezapomenu dotáhnout elektriku a internet, bez toho se dnes žádný stan neobejde, ještě někde zkusím najít kašírovanou maskáčovou plachtu případně použiju bílou a hodím na to maskovací sít.  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika