Cihlová cesta



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 57.3 (?) 
3.10.2007 13:11, zobrazeno: 62271x
Ahoj,
Po demolici starého objektu mám několik tisíc starých cihel, které je mi líto vyhodit. Uvažoval jsem, že by se dali použít na vytvoření příjezdové cesty popř. i na zahradní cestičky. Máte někdo zkušenosti se zakládáním, údržbou... takových cest a cestiček???
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 77.31 (?), 3.10.2007 13:27

Ahoj, švagr si z toho udělal stání na auto a po čase... nebyla to nějáká dlouhá doba... třeba 3-5 let... se začaly drolit a byl z toho docela bordel... no ale třeba někde udělal chybu... ale s tím už fakt neporadím... možná s tím vytvořit nějákou plochu, která bude zastřešená... nějáké zahradní posezení nebo tak něco...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.63 (?), 3.10.2007 13:28
Ahoj, spatny spatny:-). Pokud jsou cihly hodne tvrde, relativne vydrzi, ale bezne cihly rozmrzaji. Napiji se a kdyz prijde mraz, rozmrznou. Je to otazka nekolika let, nez se ze zeme zacnou castecne vylupovat. Je to to samy jako neosetrene pudovky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 3.10.2007 14:53
Staré cihly se na to opravdu používaly a na rozdíl od současných cihel to fakt dost vydrželo. Na zahradě jsem měl z cihel spoustu cestiček, byly tam podle pamětníků min. 30 roků. Ale nevydrží to moc velkou zátěž, za mokra jsou dost kluzké... jsem rád že jsem se jich zbavil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.10.2007 15:04

Ve starých staveních existovaly tzv. ostře pálené cihly, které se používaly na podlahy do chlévů, maštalí, průjezdů, na pěšiny. Zdi postavené z těchto cihel se obvykle neomítaly. Chtěl jsem jednou tyto cihly použít do zdiva, ale zedník to zakázal. Prý by byl pod omítkou mokrý flek. Povolil by je jen na stavbu komínu.  
   Obyčejné pálené cihly v trvalém  kontaktu s vlhkem nebo zemí se skutečně časem začnou rozpadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.56 (?), 3.10.2007 20:40
Jak to tak čtu, tak od toho asi upustím. Nicméně děkuji za reakce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.217 (?), 4.12.2007 23:09

Zdravím,

Nehádzal by som flintu do žita. Dovážam a predávam lícové tehly už niekoľko rokov a realizujeme s nimi ako dlažby tak aj obklady a prímurovky. Pokiaľ máte starú tehlu dôležité je ako bola táto tehla vypálená a  akú má pevnosť a mrazuvzdornoť. Jednoduchú skúšku si môžete spraviť aj sami. Ponorte tehly do vody, nechajte ich tam aspoň 24 hod. Potom ich vložte do mrazáku na 24 hod, vyberte dajte ich do horúcej vody, prípadne pár krát zopakujte. Potom nechajte tehlu vyschnúť a hoďte ju na betón ak bude držať a nerosype sa na kúsky môžete smelo takýto materiál použiť na pochôdzie cesty do záhrady a terasy. Ak ju chcete použiť aj pod osobné autá odporúčam ju klásť do drenážneho betónu, vyškárovať drenážnou škárovačkou, alebo naopak lepiť na klasický betón ošetrený tekutou hydroizoláciou, tehly nalepte flex lepidlom, vyškárujte kvalitnou flex škárovačkou a to celé potom poctivo natrite hydrofóbnym náterom. Nezabudnite na spády.

S pozdravom

Agino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.12.2007 12:28

Dovolím si připojit svůj názor. Z estetického hlediska, i kdyby cihly vydržely mráz a žár slunce, bylo by to pěkné? Šetřit za každou cenu, se někdy nevyplatí...   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 5.12.2007 13:13

Určitě ze starých cihel to bude hezčí než ta jednolitá šedivá zámková bláznivá dlažba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.12.2007 14:13

Vůbec jsem neměla na mysli jednolitou šedivou zámkovou bláznivou dlažbu - jak to vy (pane anonyme) nazýváte. To máte tedy velmi málo fantazie!! Dá se zasít tráva a do ní jen pojezdové pruhy, nebo trávník a do něj nášlapné kameny... Nedovedu si představit trávník a v něm cestu z cihel! Možná ještě tak ke staré chalupě, kde je nějaká ta cihlová zídka a pod., aby to k sobě ladilo. Ale rozhodne to chce jít na to s citem. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika