Zakalena voda v bazenu



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
2.7.2015 10:34

omyl, svou oxidační schopností se chová jako polární látka a tím přispívá vločkování. Samozřejmě, projasnění odpovídá ceně, ale většina domácích bazénů nemá skokanskou věž nebo tak náročné platící hosty, že by chtěli vrátit vstupné.

wink

nejmíň problémů mají ti, co si s údržbou nedělají příliš velké starosti. Staré vločkovače dávaly hodně pH- a bylo nutno k vyrovnání dávat stabilizaci a PH+.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 10:34

omyl, svou oxidační schopností se chová jako polární látka a tím přispívá vločkování. Samozřejmě, projasnění odpovídá ceně, ale většina domácích bazénů nemá skokanskou věž nebo tak náročné platící hosty, že by chtěli vrátit vstupné.

wink

nejmíň problémů mají ti, co si s údržbou nedělají příliš velké starosti. Staré vločkovače dávaly hodně pH- a bylo nutno k vyrovnání dávat stabilizaci a PH+.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 233.228 (?), 2.7.2015 14:02

No, já vycházím z předpokladu a zkušenosti, že pokud nechám kal usadit, odsávám ze dna takovou jeho koncentraci, která mi z vodovodu ani náhodou neteče. Když tenhle koncentrovaný sajrajt proženu filtrací, nepobere ho a část mi vrátí pěkně zvířenou a rozmixovanou nadrobno zpátky. Pokud mám kalu hodně a zachytím ho ve filtru, stejně musím následně proplachovat (a vyplachovat) a o část vody přijdu tak jako tak.
A pro původní tazatelku. Čistou vodu v bazénu bez vysávání kalu ze dna prakticky nejde zajistit. Záleží na prašnosti prostředí a moje zkušenost je, že na vesnici je kupodivu víc prachu, než ve městě - pyl, hlína, semena s chmýřím atd. To vše alespoň z části jde ke dnu a skimmer to nepobere. A navíc vše, co se různými mechanizmy vysráží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.228 (?), 2.7.2015 14:09

Jen bych ještě pro úplnost dodal, že takto jsem bojoval do loňského podzimu - pomalu obden dřel s vyzavačem na dlouhé štangli a stejně bylo na dně pořád trochu kalu. (Samozřejmě, že takovou denní údržbu jsem hnal do filtru). Pak jsem v podzimním výprodeji koupil poloautomatický vysavač a to zatím hodnotím jako jednu ze svých nejlepších investic :-) S potěšením sleduji, jak za mne pracuje a od října po zazimování a po odzimování doteď mám vodu, jakou jsem nikdy neměl.
(Líbil se mi ten bonmot s opicí -  to sedí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.24 (?), 4.7.2015 13:56

vazeni velice vam dekuji za vase prispevky ale jedine co sem se dozvedela je to ze sem totalne blba po lonskych skusenostech s vysavacem na bazen sem to zavrhla hned proste to neumim nevim jak to udelat skousela sem cistit hodinu a jediny vysledem byl v tom ze prave s toho onoho pytlicku me sla spinava voda bazen vzdy delal manzel nikdy sem se v tom neangazovala az ted posledni dva roky... nakonec sem si to poresila po sve pujcila sem si od souseda na dva dny piskovou filtraci sice kal nezmizel uplne ale uz to neni tak hrozne na to obcasne vyrachani nasi male to staci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loppik - (9) - 68.78 (?), 16.3.2016 10:11

Tak pokud jste předtím neměla pískovou filtraci, tak to vysvětluje všechny problémy. protože ty levné kartušové filtrace toho moc nezachytí. Takže pdoporučuji určitě na bezproblémovou údržbu bazénu pořídit pískovou filtraci. S tou je všechno pak jednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika