Vypnout už filtraci?



host - 122.179 (?)
22.10.2009 7:22

Dobrý den, promiňte, že se vměšuji do vašeho vlákna.Bazén nemám, ale přes 20 let je to od doby, kdy jsem zbudoval zahradní jezírko a nasadil lekníny.Až do letošního roku jsem měl v jezírku a to bez jakékoliv filtrace průzračnou vodu, žili v ní dokonce čolci /ani nevím, kde se tam vzali).Letos se stalo něco, čemu nerozumím.Voda se zakalila, čolci zmizeli a místo nich vidím komáří larvy.Máte někdo vysvětlení nebo podob.zkušenost? AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 99.106 (?), 21.9.2009 12:27, zobrazeno: 5318x

dobrý den,

je téměř konec září a nevím jestli už vypnout filtraci nebo ji nechat ještě běžet? zazimování se provádí až později a nemá asi moc smysl filtrovat (nepředpokládám že se ještě budu koupat...). Nezkazí se voda tak že bude problém ji potom vyčistit?? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.166 (?), 21.9.2009 13:27

já bych filtr neště nevypínal, zkazí se vám voda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.166 (?), 22.10.2009 6:24

dobrý den, filtraci ještě nevypínat, můžete jen snížit dobu filtrování, bazén je vhodné zazimovat, jakmile je teplota vody kolem 10 st., pokud ho zazimujete dříve, zkazí se Vám voda a bude problém na jaře.pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 22.10.2009 7:22

Dobrý den, promiňte, že se vměšuji do vašeho vlákna.Bazén nemám, ale přes 20 let je to od doby, kdy jsem zbudoval zahradní jezírko a nasadil lekníny.Až do letošního roku jsem měl v jezírku a to bez jakékoliv filtrace průzračnou vodu, žili v ní dokonce čolci /ani nevím, kde se tam vzali).Letos se stalo něco, čemu nerozumím.Voda se zakalila, čolci zmizeli a místo nich vidím komáří larvy.Máte někdo vysvětlení nebo podob.zkušenost? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika