Solarni panel z Mount



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 92.1 (?)
26.6.2012 19:52

Používám tento panel (3,6m2) již sedmý rok. Mám ho zatím na orig. stojanu, ale také plánuji umístění na šikmou střechu. Na zimu jen odpojím, vyliji vodu a dám pod střechu kůlny.V tom není problém. Přes den ho pouštím na cca 7 hodin, ale vydrží na slunci i bez běhu čerpadla.

Znám ale případy, kdy je trvale umístěn na šikmé střeše a je také v pořádku (hlavní trubky jsou vodorovně - panel je tedy "na výšku"). Řeším teď vhodné konzoly na taškovou střechu. Konstrukci udělám asi ze střešních latí. Připevnit ke střeše je nutnost, je to velká plocha pro vítr.

Na propojení rozhodně použít trubky PE (PPR se na slunci rychle rozpadá) min průměr 40 (5/4). Pozor u jezírkových (bazénových) hadic se tento průměr počítá jako 6/4 (38).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 9.22 (?), 26.6.2012 8:08, zobrazeno: 4625x

Dobry den, mam moznost sehnat levne novy sol.panel k bazenu z Mount... myslim 1,2 x3m. Jak je to s udrbou? Mam v planu ho dat na strechu pergoly. Na zimu se musi uklizet nabo staci vypustit?

Mohu pro instalaci pouzit PPR PN trubky? Jak pridelat panel na strechu bez vrtani primo do strechy a sindele? Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.126 (?), 26.6.2012 8:59

Jednáli se o panel Slim tak mohu říci na zimu vypustit a vzduchem vypudit veškeré zbytky vody, na rozvod nepoužívat bazénové hadice které na slunci degradují(max.dvě sezony) U mně došlo k tomu že po pěti letech se paanel uprostřed nafoukl ale vyměnily mě ho na poud přímo výrobce.Možná že mu neprospívá jeli rozpálen od slunce a neběží čerpadlo, výrobce to ale popírá.Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 92.1 (?), 26.6.2012 19:52

Používám tento panel (3,6m2) již sedmý rok. Mám ho zatím na orig. stojanu, ale také plánuji umístění na šikmou střechu. Na zimu jen odpojím, vyliji vodu a dám pod střechu kůlny.V tom není problém. Přes den ho pouštím na cca 7 hodin, ale vydrží na slunci i bez běhu čerpadla.

Znám ale případy, kdy je trvale umístěn na šikmé střeše a je také v pořádku (hlavní trubky jsou vodorovně - panel je tedy "na výšku"). Řeším teď vhodné konzoly na taškovou střechu. Konstrukci udělám asi ze střešních latí. Připevnit ke střeše je nutnost, je to velká plocha pro vítr.

Na propojení rozhodně použít trubky PE (PPR se na slunci rychle rozpadá) min průměr 40 (5/4). Pozor u jezírkových (bazénových) hadic se tento průměr počítá jako 6/4 (38).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.22 (?), 26.6.2012 22:04
Super, diky moc za rady. Ohledne pripevneni jsem myslel udelat z jeklu konstrukci a pripevnit ji ze zhora strechy pod okap na tramy. Horni cast pouze oprit nohama o strechu... Ale zatim to je jen uvaha...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika