Solární ohřev u Azura 400de Luxe



host - 34.50 (?)
18.6.2012 16:15

dobrý den, co říkáte na solární ohřev co je teď všude nabízen - taková polokoule... píší že je vhodný pro nadzemní bazény (netuším proč...).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 199.213 (?), 1.5.2012 13:39, zobrazeno: 6282x

Dobrý den.Chtěla jsem se informovat na solární panel,(takový ten zřejmě gumový co se dá svinout) .Jestli, když na něj svítí slunce, tak musí být neustále spuštěný motor, aby voda cirkulovala a nedošlo k přehřátí vody v něm a ten následně nepraskl, Tak mi to alespoň bylo řečeno.To by se ovšem značně prodražilo.Mám bazén Azuro400de luxe s výbavou, to je ten nejmenší se solár.ohřevem 3,6m2.Dokonce se má pořídit nějaká pojistka skrze toto přehřátí.Nebo jestli se jedná o nějaké čidlo, které se dá nastavit.nevím.Pokud někdo víte jak to funguje a kolik ještě si připlatím, budu ráda za odpověď.Děkuji Renata

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.19 (?), 1.5.2012 15:37

Podle mě je to marketingový tah, já mám AZURO 405 také se solárním ohřevem a ohřev si pouštím přes digitální hodiny. Abych využil co nejvíce ohřátou vodu v soláru, mám nastaveno na hodinách spouštění po půl hodině s 15 min. přestávkami v době kdy sluníčko nejvíce svítí. Pokud bych zapoměl pustit solární ohřev tak se mu nic nestane, mám to vyskoušené po jednom roce provozu(zatím) Podle mě je zbytečné do toho vrážet zbytečně peníze navíc, stačí dig. hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.213 (?), 1.5.2012 20:19

Děkuji za odpověď.Taky jsem zvažovala dát ho na místo střechy na garáži, tak na zem a třeba ho přikrývat.Vždyť vždycky ho člověk pouštět ani nechce, např.při trop.horkách.

Taky by mě zajímalo na čem ho máte nainstalováno, kupovat stojan nechci.Nešel by třeba i ze dřeva?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.159 (?), 21.5.2012 18:36

Dobrý den, používám solární ohřev Mountfield již 7 let, nyní ho mám na střeše chalupy a jsem s ním v podstatě spokojen.Má jednu velikou nevýhodu, pokud je ofukován větříkem, je jeho výkon nevalný, proto začínám vyrábět,,solár" pod sklem.Měl bych se dostat na podstatně větší účinnost.Teď k tomu, co píšete.Za prvé -nemějte nejmenší obavy z poškození nezapnutého soláru, tím,že je otevřený nehrozí nejmenší nebezpečí jeho poškození, protože je neustále,,ofukován",jeho teplota nikdy nestoupne tak, aby se třeba nafoukl.

Za druhé-nevím, proč chcete solár zakrývat, stačí jednoduchý ventil tzv.obtočný, nebo bypas.Stačí otočit páčkou ventilu a voda proudí přímo z filtrace do bazénu, pokud ventil zavřete-voda obíhá přes solár a teprve potom do bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.50 (?), 18.6.2012 16:15

dobrý den, co říkáte na solární ohřev co je teď všude nabízen - taková polokoule... píší že je vhodný pro nadzemní bazény (netuším proč...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika