Problém se zahradním bazénem



host - 33.201 (?)
11.3.2020 22:35

Nechci zbytečně košatit diskuzi, navíc původní tazatel má asi již dost informací pro další rozhodování.

Myslím si, že použít kostru bazénu jako kompost vlastně znamená, že organickými zbytky a zeminou téměř po okraj zaplněná betonová jímka se bude chovat jako okolní plocha, jenom s kvalitnějším složením obsahu. Vlastně to bude záhon s betonovými okraji. Čili i manipulace s vrchní vrstvou nebude tak náročná a není důvod, aby horní vrstva byla kašovitou směsí. Naopak, spíše bude odolná roti prosychání..

Jenom pro případné obnovení a rekonstrukci bazénu bude třeba vyházet cca 9 kubíků hmoty, což nebude sžádná sranda a asi k tomu v budoucnu nedojde.

Mám dobrou zkušenost s vyvýšenými záhony, kde zvýšený okraj záhonu vytváří dobré mikroklima (chrání před větremi, chladem vysycháním) a to by zde šlo dobře napodobit. Je ovšem dobré něco si o jejich konstrukci nastudovat.

 Není důvod nevěřit Vaší zkušenosti s nepotřebností kycí plachty v průběhu zimy. Já mám asi jiné podmínky, mně by nepřikrytý a poloprázdný bazén fungoval jako lapák všecho nepořádku (listí, zbytky trávy a pod), čili všeho, co vítr přináší od října do května, což je dost dlouhá doba.Bazén mám v závětří a asi se tam ten vítr točí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 33.201 (?), 10.3.2020 22:14

Nechci dělat chytrého, ale v tomto stavu je bazén na původní účel nepoužitelný. Když do něj dáte čistou vodu, tak Vám vyteče. Náplň je +- 9 kubíkú, tj s bazenovou chemií je to +- 1000 Kč (když použijete městskou vodu). Nevím, jak jste koupáníchtiví. jestliže ano, musíte bazén opravit. Já bych ho nechal vyložit svařenými plastovými deskami (jsou i jiné způsoby, asi se tu objeví i jiná doporučení). Nevěřím, že to lze opravit jednoduše (tj. levně).

Jestliže jej necháte pro použití v budoucnu, tak bych hoj zabezpečil nějakým překrytím - bacha na váhu případného sněhu- a používal jej jako zdroj vody.

V prostředku dát sloupek (třeba jen z cihel na sucho naskládaný, lepší je betonové ztracené bednění) a na to karisíť  (koupenou ve sběrných surovinách) a na ní plachtu. Vodu bych čerpal na zalévání. Když chcete být pečlkivý,  dejte tam před zimou tak 10 plastových lahví částečně naplněných pískem tak, aby se potopily. Pak by neměl mráz bazén ledem poškodit.  Asi se to již stalo, proto prosakuje, ale nemusí to být ještě horší.. 

Nebo si z něj udělejte kompost - jenže bude namáhavější jej vyprazdňovat.Dobře vám na tom porostou dýně, okurky a cukety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 11.3.2020 7:06

Pár poznámek :

1. Díky prosakování a vysoké spodní vodě jej nikdy nenaplní, nikdy nevyprázdní. Pro kvalitní využití je potřeba jej opravit. Pokud nejsou prostředky, pak se budou koupat vždy v této vodě, případně kompromisně upravované filtrací a chemií.

2. Váhu sněhu není potřeba řešit pomocí sloupku a kari sítě - zakrytí je potřeba pouze na podzim, než spadne listí. Na to stačí plachta, případně uprostřed propíchnutá, aby mohla odtékat voda. Pak se může odstranit. Během zimy se nezakrytý nijak nezašpiní, nemá z čeho. Mám prakticky mnoho let ověřeno.

3. Kompost si z něj udělat nemůže, protože se plní vodou. Místo kompostu by měl špinavou tekutou záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.201 (?), 11.3.2020 22:35

Nechci zbytečně košatit diskuzi, navíc původní tazatel má asi již dost informací pro další rozhodování.

Myslím si, že použít kostru bazénu jako kompost vlastně znamená, že organickými zbytky a zeminou téměř po okraj zaplněná betonová jímka se bude chovat jako okolní plocha, jenom s kvalitnějším složením obsahu. Vlastně to bude záhon s betonovými okraji. Čili i manipulace s vrchní vrstvou nebude tak náročná a není důvod, aby horní vrstva byla kašovitou směsí. Naopak, spíše bude odolná roti prosychání..

Jenom pro případné obnovení a rekonstrukci bazénu bude třeba vyházet cca 9 kubíků hmoty, což nebude sžádná sranda a asi k tomu v budoucnu nedojde.

Mám dobrou zkušenost s vyvýšenými záhony, kde zvýšený okraj záhonu vytváří dobré mikroklima (chrání před větremi, chladem vysycháním) a to by zde šlo dobře napodobit. Je ovšem dobré něco si o jejich konstrukci nastudovat.

 Není důvod nevěřit Vaší zkušenosti s nepotřebností kycí plachty v průběhu zimy. Já mám asi jiné podmínky, mně by nepřikrytý a poloprázdný bazén fungoval jako lapák všecho nepořádku (listí, zbytky trávy a pod), čili všeho, co vítr přináší od října do května, což je dost dlouhá doba.Bazén mám v závětří a asi se tam ten vítr točí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.231 (?), 11.3.2020 18:09

Děkujeme za Vaše příspěvky a také za Váš čas. Super nápady a náměty. Mějte se moc fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.231 (?), 11.3.2020 19:15

Ty dýně, okurky a cukety to je super nápad kompost máme na druhé straně poblíž plotu. To máte pravdu, že by to bylo namahavější jej vyprázdňovat z bazénu.  Je to radost ale také i velká starost. 

Moc Vám děkujeme za Vaše super rady, nápady a zkušenosti jste dobrý poradce. 

Hned jsme o něco chytřejší ohledně bazénu.  A to díky Vám.

Mějte moc hezky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.3.2020 5:35

Bylo by dobré co nejrychleji vyřešit možnost pádu do nádrže-např.ježků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.84 (?), 23.3.2020 9:52

Nechte si bazén vyvařit jezírkovou folií (cca10000 Kč), napusťte vodou, instalujte 20W vzduchovadlo nebo fontánku (pro zajištění pohybu vody), vložte 2-3 kýble s lekníny, osaďte 5 karasů a máte o zábavu (sledování vodního života) postaráno. Jekníny jsou vpodstatě plevel, karasové jsou bezúdržbové ryby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika