Nevíme jak na to



host - 101.245 (?)
12.6.2009 20:42

Musíš sledovat ph vody a podle toho jak je vysoké nebo nízké ho vyrovnávat, koupí se na to chemie v obchodě /vyrovnávací prášek na + nebo na-/ a pak musíš mít v plováku, co pluje na hladině tabletu. Když budeš hlídat ph, budeš mít vodu jako kříšťál. Samozřejmě je potřeba bazén pravidelně vysávat a mít zapnutou dle potřeby filtraci.Zdravím Hana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 119.101 (?), 10.6.2009 19:47, zobrazeno: 4335x

Dobrý den,

čtu zde diskuse, a le jsme totální začátečníci, tak ani nevím názvy výrobků. Bazén hold máme, byl u domku, co jsme koupili, já bych si ho nikdy nepořídila. Ale ted je tu a já nevím co s ním.

Je to velký zabudovaný bazén s pískovou filtrací. Navezli jsme před deseti dny čerstvou pitnou vodu do celého bazénu a ted, co s tím?

Pokud mohu prosit i názvy výrobků a opravdu postup pro debily, jak já říkám... mám strach, aby se voda nezkazila... k bazénu jsem již získala tak trochu averzi (5x jsem ho důkladně čistila).

Budu ráda za rady. Moc a moc děkuji Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.245 (?), 12.6.2009 20:42

Musíš sledovat ph vody a podle toho jak je vysoké nebo nízké ho vyrovnávat, koupí se na to chemie v obchodě /vyrovnávací prášek na + nebo na-/ a pak musíš mít v plováku, co pluje na hladině tabletu. Když budeš hlídat ph, budeš mít vodu jako kříšťál. Samozřejmě je potřeba bazén pravidelně vysávat a mít zapnutou dle potřeby filtraci.Zdravím Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.101 (?), 13.6.2009 8:44

Moc Hani děkuji za odpověď. PH jsme měli větší, dali jsme tam PH-.

Jak dlouho nechávat zapnutou filtraci během dne..., tableta toje ta triplex či co? a ten vločkovač je na co a dává se kam

Přiznávám, už jsem měla tendence ho zasypat, no já bych si opravdu bazén nikdy nepořídila. Ale když už tu je. Budu ráda za každou inffo. Moc a moc děkuju barila1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.16 (?), 21.6.2009 19:11

Bazén je super věc.Oceníte až bude vedro.

Ohledně cen chemie. Je třeba udělat průzkum trhu.Názvy výrobců (značek) jsou různé, funkčnost stejná.Takže vybírám dle ceny. Např. drogerie Teta má dobré ceny. Je třeba porovnat mountfield, OBI,drogerie apod.Po většinu sezony mi vystačí udržovač PH a používat chlorové tablety(dávat bud do plováku nebo skimeru).Dále pokud voda je zakalená nebo zelená, tak dávat Flokul(vločkovač) nebo šok.Postupovat dle návodu a dodržovat doporučené množství-jen tak to bude fungovat.

To jsou moje 3 leté zkušenosti s bazénem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika