Hnědá voda v bazénu



host - 151.64 (?) 
19.7.2010 10:55, zobrazeno: 26251x

Dobrý den, tento problém je tady asi řešený, ale stále jsem nenašla východisko.. Dopustili jsme bazén ze studny(železitá voda) a byl cisty. Po pripravcich pro upraveni PH je voda uplne hnědá. Máme kartušovou filtraci, vločkovač, plovoucí tablety 3v1, i přípravek proti řasám. Stále je hnědá. Zajímalo by me, zda mel nekdo stejny problem a zda to treba vyresilo Savo do bazenu popripade jak mam dale postupovat, dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 74.2 (?), 20.7.2010 16:40

Dobry den, ja som mala ten isty problem, bazen napusteny vodou zo studne, pH vysoke az nad 8,na tu zelezitu vodu som pouzila mineral-,potom vlockovac, ta hrdza sa vlastne zacala odburavat filtraciu(mame len kartusovu-takze precistujeme filter aj 3xdenne),a vlockovac tiez pomohol-dno sme povysavali.Ale je to na dhsie-takmer tyzden sme robili to iste.Ak mate pH vporiadku, tak by voda nemala byt na zavadu.No mne problem robi aj vysoka alkalita vody a preto neviem znizit pH vody.Vie mi niekto poradit?Citala som, ze by sa mohla voda upravit kyselinou chlorovodikovou-ma s tym niekto skusenost?vdaka.Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.220 (?), 21.7.2010 17:36

Dobri den my sme napustali tiez vodu zo studne 6000 litrov a najprv bola cista asi v polovicke nam zacala pritekat coraz hnedsia voda.neviem asi to bude moc zelezita voda nebolo ani vidno na dno bazena da sa ta voda vycistit?filter mame obycajny.dala som tam modru skalicu voda sa akoby trochu vycistila alebo len zmenila farbu tak do siva.Neviem oplati sa mi tam davat vsetku chemiu alebo mame vodu vymenit?len asi budeme musiet napustat aj po 3 dni aby sme nevitiahli zas ten spodok studne.Poradil by mi niekto?Dakujem.Lucia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.211 (?), 24.11.2016 22:21

Měl jsem stejný problém - čistá voda ze studně po půl hodině začala hnědnou a po půl hodině hrůza!! Podíval jsem se do studně s tam balík kořenů z břečťanu, který rostl těsně u studně. 

- břečťěn jsem zlikvidoval včetně kořenů ve studni

- studeň desinfikoval Savem (chlornan sodný ze Slatiňan)

- vodu v bazénu ošetřil 10 dkg skalicve modré, dále opět Clornan sodný).

Celou další sezónu žádný problém.

Zdraví Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.211 (?), 24.11.2016 22:34

Dodatek: v průběhu sezóny jsem udržoval PH kyselinou solnou  

1-2 l na bazén.

Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika