Bazén bez filtrace - jak dlouho vydrží voda



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 104.32 (?) 
20.5.2011 8:09, zobrazeno: 105907x

Máme odlehlou zahradu bez elektřiny a zajímá mě, jak dlouho by v létě vydržela v bazénu o objemu 11m3 voda bez úplné filtrace.

Jednalo by se o bazén Azuro 400.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.93 (?), 20.5.2011 8:28

zdravím, dle vlastní zkušenosti tak 10-14 dní, než bude voda na vylití.. podobný problém jako vy řeším taky, sice mám možnost elektřiny, ale za dost velké poplatky, proto se mi to nevyplatí.. uvažoval jsem i o solarní elektrárničce -panel cca 150W-regulátor-akumulátor. cena cca 10-15 t. korun., To už se mi ale zase vyplatí natáhnout elektriku.. takže tak

Jinak co se týká vody- napustím malej bazén cca 200litrů, ob den liju savo, za cca 3 dny se voda vysráží, takže cca pulku bazenku vytočím na zalévání kytek atd.. a zase dopustím čistou vodu.. takhle to zhruba aplikuju.. do týden staré vody bez filtrace bych už asi nevlezl, bude v ní dost nepořádku-havěť typu utopené mouchy, můry, včelky atd.. plus různý nepořádek typu tráva atd..  bez filtrace se prostě bazén patrně provozovat na delší dobu nedá.

pokud by měl někdo nějakej nápad jak provozovat bazén bez filtrace, tak sem s ním... já na to zatím nepřišel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.29 (?), 20.5.2011 17:53

No já bych to vyřešil malou elektrocentrálou.Ta se nechá pořídit za cca 2300,- a každý den tak na dvě hodinky zapojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 22.5.2011 20:31

taky řešení, ovšem- voda by se měla filtrovat tak 3-4 hodiny denně, při spotřebě cca 0.8l- hodinu provozu Vás vyjde jeden den filtrování na cca 100 korun.. a to nepočítám smrad, rachot centrály atd... což v zahrádkářské kolonii dost dobře provozovat- dlouhodobě- nelze.. navíc tyto levné typy moc spolehlivé atd.. nejsou, když centrálu, tak aspon kolem od 5-6 tisíc..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.29 (?), 23.5.2011 9:08

No tak já mám jak tu za ty 2300,- i tu za těch cca 6000,-.Ta malá jde dost potichu a ta spotřeba neni taky tak hrozná.Mám ji už asi 5 let a bez problému.A když se dá filtrace na 8m3 za hodinu tak to max za dvě hodiny přefiltruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.32 (?), 23.5.2011 14:29

Ta centrála asi taky není řešení. Jak již bylo řečeno, kdyby se to pouštělo na 2 hodiny denně a budu počítač jen prázdninový provoz, což je 60 dní. Denně by se propálilo cca 50,- kč, což je jen v benzinu 3.000,- Kč. Kdyby se bazén napouštěl 4 x za prázdniny, jeden bazén je 11 m3 = 44m3 x 28 vodné, což je za vodu 1.232,- Kč. A to nepočítám pořizovací cenu pískové filtrace a elektrocentrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.93 (?), 23.5.2011 14:50

no, ono bazén se musí filtrovat více než 2hodiny denně, v extrému klidně i 8 hodin -pokud je voda teplá více než 28 stupnu, tak je to doporučeno. navíc počítejte-vysávání kalů a jiných věcí ze dna atd.. navíc, levné centrály papají směs olej+benzín, takže když budu počítat 34kč/litr benzínu plus cca 150 korun flaška oleje x průměrně 4 hodiny denně filtrace, tak mi to dává za den cca 3 litry benzínu, což je někde kolem stovky za den koupání.Takže cca 6 tisíc +- za 60 dní napuštěného bazénu.. otázka je, zda se to někomu vyplatí, nebo ne a jaká je nezbytně dlouhá doba pro to, aby se voda přefiltrovala a centrála to rozchodila, protože by mě zajímalo, jestli centrála za 2400 korun vydrží jet 3-5 hodin denně po dobu 2-4 měsíce, kdy budu bazén provozovat.

Pokud bych měnil každý týden vodu, tak je to 8 týdnů x 11m3, což je 90m3 x 35 korun cena vody bez stočného (zahrady mají cenu jen za vodu), takže suma je 3000 korun., plus musíme počítat to, že voda se musí něčím vypustit, těžko bude někdo vylívat bazén kbelíkem. další věc je to, že voda z řádu má cca 8 stupnu teplotu, takže než se bazén vyhřeje, už ho budu vypouštět.. takže doporučení je asi takové -sehnat bud novou, nebo zánovní centrálu a zkusit to přes centrálu.. s náklady počítat už v zimě a případně si každý měsíc uschovat tisícovku na letní provoz bazénu, aby to,,tak nebolelo,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.149 (?), 23.5.2011 20:41

Nepořádek můžete lovit síťkou a dno vysávat ručním vysavačem. Na noc a pokud se nekoupete, zakrývat plachtou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.5.2011 8:29

Zatím zkouším na zahradě bezén o objemu 4 m3 bez filtrace. Bordel z hladiny lovím sítkem a ze dna hadicí. Bazén zakrýváme plachtou. Do vody dávám savo na bazény, zatím je napuštěný 7 den a voda je ok. Kdyby vydržela 14 dní, tak jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.93 (?), 24.5.2011 9:18

zdravím..

jen bych se chtěl zeptat-jak vysáváte ze dna hadicí?, -natáhnete a jedete hadicí po dně??

Kolik dáváte sava, dáváte ráno, nebo večer? To, že je voda OK, zjišťujete měřením, nebo pohledem, čichem?  ještě bych Vás poprosil-určitě sem napište jak dloho vám voda vydržela, já osobně bych to uvítal, popř. jak se měnilo složení vody postupem času.. děkuju a držím palce aby voda vydržela co nejdéle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika