Rododendron x Skimie



host - 115.76 (?)
4.12.2007 19:41

Velký vítr nemají rády žádné rostliny ale ze stále zelených by snad mohly vyhovovat nějaké tisy nebo skalníky a když je budete vhodně kombinovat třeba s bohyškami, které mají rády stín můžete vytvořit docela hezkou kombinaci. Hodně zdaru přeji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Micha - (5) - 52.165 (?), 19.9.2007 19:54, zobrazeno: 10476x

Mame pred domem 4x1,5m zahon orientovany na sever, kde je jeste k tomu VELMI  vetrno (nad m. 245m). Koupila jsem si rododendron a skimie a po precteni par prispevku zde na webu jsem se zhrozila, ze po zasazeni je tim pruvanem uplne zahubim. Nemate prosim pro me radu, jak je ochranit, popripade poradit jine stalezelene rostliny, ktere by na zahone vydrzely?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.76 (?), 4.12.2007 19:41

Velký vítr nemají rády žádné rostliny ale ze stále zelených by snad mohly vyhovovat nějaké tisy nebo skalníky a když je budete vhodně kombinovat třeba s bohyškami, které mají rády stín můžete vytvořit docela hezkou kombinaci. Hodně zdaru přeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.152 (?), 29.12.2007 21:11

Predstavte si, že mi zahradní architekt navrhl rhododendrony a japonské azalky do nejvetrnějších míst celé naší zahrady a když jsem se ho ptala na toto riziko, jen mi odpověděl, že rhododendrony pochází  z míst, kde je dost větrno - Irsko např,. Stále ale váhám, jestli je tam vysadit nebo zvolit jiné místo. Také jsem slyšela názor jiného architekta, že se nemají rhododendrony mulčovat kůrou, je lepší štěpka nebo jen zemina a tu každým rokem přidávat, ke kořenům, aby nevymrzly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.19 (?), 30.12.2007 12:10

Které rostliny snášejí pokrytí půdy vrstvou mulčovací kůry? To se dá docela dobře odvodit podle požadavků rostlin na stanoviště. Druhy, které rostou v polostínu nebo ve stínu, nemají zpravidla s mulčovací vrstvou problém. Vyplývá to z jejich přirozeného stanoviště: rostou v lese nebo na okraji, kde každý rok na podzim opadává listí, takže se tu stále udržuje přirozený pokryv půdy. Bez problémů můžete mulčovat také všechny trvalky vyžadující polostinná až stinná místa, jako jsou kapradiny a stínomilné trávy. Rovněž rododendronům a jiným větším dřevinám se bude dařit s nastýlkou. Růže naproti tomu milují slunná stanoviště s volnou, odkrytou půdou. pokud přesto chcete půdu v záhonu růží pokrýt, měli byste používat jen kompostovanou kůru a mulč nedávejte až ke krčkům růží. Totéž platí pro trvalkové záhony a většinu skalkových rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Micha - (5) - 52.165 (?), 9.3.2008 21:43

Zdravim po delsi dobe a dekuji za rady. Skimie a rododendrony stale rostou a vypada ze se jim dari..Okolo zahonu jsem udelala cca 20-30cm vysokou kamennou obrubu, aby alespon trosku byly od vetru chranene. Minuly tyden, kdy se pres nas prehnala Emma, jsme prisli na dvou mistech o kus strechy, presto se kyticky drzi statecne. Z te navetrne strany se polamalo jen par listecku rododendronu.  Mam textilni folii a na ni mulc (ted novy, protoze po vetru na zahone nic nezbylo.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika