Hnědnutí listů rododendronu



host - 99.106 (?) 
24.4.2009 16:20, zobrazeno: 36786x

Dobrý den, u rododendronu mi hnědnou listy - je to nějakou nemocí?? Pokusím se sehnat foto..., ale přesto zkouším sehnat info před tím - jestli s tím má někdo zkušenost 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.46 (?), 25.4.2009 0:06

Nemuze to byt jenom spalene mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.93 (?), 18.5.2012 17:40

Hnědnutí listů rododendronu: Taky mi říkali, že je to napadení mrazem, ale pod květy nenasazuje nové výhony, listy vypadají nezdravě jako by usychaly. Prostě rododendron vůbec nevypadá vitálně, listy nejsou zdravě zelené. Prosím o radu co s tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.203 (?), 1.6.2013 15:19

Máme na chatě u lesa asi třicet let starý velký rododendron. V posledních letech mu začaly hnědnout listy. Buď na nich jsou fleky, nebo zežloutnou až zhnědnou celé. Nakonec ztvrdnou a někdy upadnou. Kvete jako vždycky, na tom se nic nezměnilo. Jen mu začínají zevnitř usychat větvičky, ale to je zřejmě stářím. Je na jižní straně v jílovité půdě. Občas ho, když moc přerůstá do šířky, ostříhám. Okolní rododendrony u sousedů jsou v pořádku.

Slyšela jsem, že jsou to příznaky houbové choroby kořenů a že se má v takovém případě vykopat a spálit. Jenže vykopejte ho, když předně nevíte, zda skutečně má nemocné kořeny, když je tak rozložitý a pořád krásný a kvetoucí... Ale listy mu hnědnou čím dál víc a rychleji, věděl by někdo, co jiného by to mohlo být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 1.6.2013 17:51

Paní Andrlová, co rododendrony prodává, říká, že hnědé shvrny na listech a jejich následně opadávání způsobuje houbová choroba na listech (ne kořenů). Doporučuje stříkat 3x Dithane ve čtrnáctidenních intervalech.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika