Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Při výsadbě většího množství rhodo a azalek na své zahradě (mám naprosto nevhodnou půdu) jsem postupoval tak, že jsem si určil rozměry vřesoviště. To jsem vykopal do hloubky 70 cm, boky jámy jsem oddělil igelitem a celé vyplnil borovou hrabankou v které byly i zelené části a listí z okolních porostů. Čili výměna půdy. Přes zimu a sešlapáváním hrabanka sesedla. Zbývajících 10 - 15 cm jsem doplnil čistou rašelinou. V takto založeném vřesovišti (asi před 22-ti lety) se rododendronům a azalkám daří tak, že jsem je pro jejich velikost již musel 2x seřezávat. Bohatě každoročně kvetou a podotýkám, že je ničím nehnojím. Sem tam pod ně namulčuji pokosenou trávu. První roky jsem vždy na jaře přidával rašelinu z důvodu sesedání hrabanky a k mladým sazenicím jsem na zimu dával chvojí nebo listí. Je třeba dbát, aby na rostliny nedosáhlo zimní a brzojarní slunce. Když jsem sázel jednotlivé rhodo vyměnil jsem půdu v krychli 70x70x70 cm a opět boky oddělil folíí. Myslím si, že na 90-ti procentech ploch zamýšlených zahrad je půda pro rhodo nevhodná a bez její výměny bychom se dočkali pouze zklamání. Štve mně, když vidím na vlastní oči odbornými firmami zasázené velkokvěté rhodo (a to i v TV pořadech) na nevhodných místech a s minimální výměnou půdy. Rhodo Vám zasadí bohatě kvetoucí a keř vydrží - živoří 3-4 roky, někdy ani to ne.

Jadrný

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika