Trapa natans - bez zelené barvy



mlan - (9) - 175.143 (?) 
1.7.2010 22:46, zobrazeno: 4592x

Zdravím všechny,

jezírko jsem založil před 1,5 rokem.

Nasázel jsem do něj rostliny a zalíbila se mi i "trapa natans - kotvice", které mám 2 menší ks.

Před dáním do vody byla zelená, byť malá, měla kompaktní tvar. Teď je taková "všelijaká" - rozlezlá úpony do všech stran, ale hlavně ztratila zelenou barvu...

Podmínky:

- bohužel v době slunečného dne je 12 hod. na slunci, PH vody je cca 6,8, KH je nízká -- do 3 d, GH je 6-10

-voda je zatím cca 5 dnů z tádne čištěná i CUV lampou... díky čemuž tam asi nebude tolik živin, ale měkterým živočichům se tam myslím daří...

Třeba se prostě kotvici dařit nebude a nic s tím neudělám, ale jestli jde o banalitu, prosím poraďte ať ji třeba zachráním... děkuji.

kotvie (bez zelené barvy)
kotvie (bez zelené barvy)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.20 (?), 2.7.2010 11:16
Kotvice je heliofyt, takže jí slunce nejen nevadí, ale výrazně prospívá. Načervenalé slaboučké listy svědčí nejspíš o nedostatku živin, hlavně dusíku. (Naznačuje to i velmi nízká tvrdost vody.) Zkuste tedy kotvici na pár dní umístit do misky s roztokem hnojiva (samozřejmě slaboučkým, jen pár kapek do vody), případně přidejte hnojivo přímo do jezírka (použijte klasické úplné hnojivo, např. Kristalon start). UV-lampa minerální živiny neničí, ta pouze usmrcuje bakterie, řasy a sinice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.143 (?), 2.7.2010 19:57

Díky moc za odpověď, jsem alespoň zase o něco chytřejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika