Víno z meruněk 2022



host - 81.144 (?)
28.7.2022 23:14

Milovníci ovocného vína necht mi odpustí, ale vzhledem k tomu, že díky důkladné probírce plodů meruněk se zvedla značně kvalita na úkor kvantity a pak jsem zaznamenal mimořádný zájem o merunky nejen z řad sousedů, víno z Velké rané nebude, ale bude z ní téměř odrůdová merunkovice s menším přídavkem Madarské a Velkopavlovické a tyto dvě odrůdy nemohou kvasu nikterak ublížit. Poreferuji tedy letos snad o podařené merunkovici a víno si nechám na příští rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 81.144 (?), 4.7.2022 20:19, zobrazeno: 674x
Jak jsem zjistil, dělají ho i profíci z vinohradů. Receptů je možno najít víc. A já ho chci letos udělat aspon 50 litrů čistě ze štávy, bez přídavku vody. Odhaduju, že budu na toto množství potřebovat minimálně 100 kg ovoce, možná i více, protože presovat v lisu to moc nepůjde. Chci na něj použít Velkou ranou. Nechám tedy nakvasit pokrájené merunky a štávu kterou budou pouštět stočím do demižonu. Odpad pak použiju na založení kvasu z Bergeronu na přípravu merunkovice. Průběžně budu informovat až bude něco nového.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 28.7.2022 23:14

Milovníci ovocného vína necht mi odpustí, ale vzhledem k tomu, že díky důkladné probírce plodů meruněk se zvedla značně kvalita na úkor kvantity a pak jsem zaznamenal mimořádný zájem o merunky nejen z řad sousedů, víno z Velké rané nebude, ale bude z ní téměř odrůdová merunkovice s menším přídavkem Madarské a Velkopavlovické a tyto dvě odrůdy nemohou kvasu nikterak ublížit. Poreferuji tedy letos snad o podařené merunkovici a víno si nechám na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 15.8.2022 14:13
Tak jsem se už pro letošek důstojně a úplně rozloučil s merunkovou sklizní. Mám stočeno v demižonech. S chutí i vůni jsem spokojen. Kyselinku at hledám jak hledám najít v destilátu jako odborníci degustátoři na You Tube nemohu, protože je sladká. Jediné co mně vadí je větší lihová výtěžnost než jsem očekával, která je znát, ale co už... Na 100 litrů merunkového kvasu vychází 6,9 litru 58% merunkovice. ředit si budu až doma, chci experimentovat s různou stupnovitostí a nechám ji minimálně rok zrát. Příští rok pokud se zde sejdeme snad se podaří to prvotně avizované víno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika