jak vyrobit višňové víno?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 152.7 (?) 
22.6.2008 7:00, zobrazeno: 143251x
Dobrý den, na internetu jsem našel recept na višňové víno a tak jsem dal do 10L demižónu 3kg višní 2kg cukru, zalil převařenou vychladlou vodou a uzavřel korkovou zátkou s dírou a do ní vsunutá utěsněná kvasná zátka utěsněná voskem. Je to správně a co dál? Mám to ve sklepě kde je teplota 18°C Díky za rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 22.6.2008 8:30

Asi bych přidal ušlechtilé kvasinky a živnou sůl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 23.6.2008 14:00
děkuji, zatím to nechávám tak a počkám zda se kvasný proces rozjede budu průběžně informovat. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 24.6.2008 13:21

Ušlechtilé kvasinky jsou lepší, prokvasí na vyšší procento alkoholu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
FREDDY - (2) - 49.3 (?), 19.3.2011 14:09

Zdravím Vás! Víno jsem dělal malinové, šípkové, bezinkové a ostružinové. První 2 se mi hned na první pokus povedla. U těch zbylých jsem udělal chybu, že jsem to přisladil po dokvašení a ve flašce to začalo pěnit znovu.

Nyní dodělávám to šípkové-nějak mi došly kvasinky a nenapadlo mě přidat tam droždí. To jsem před týdnem udělal [rozmíchal jsem si ho trochu a malém množství zahřátého vína, krásně se tam namnožilo] a do teď znovu kvasí. mohu Vám říci, že když jsem si dal asi 1,5dcl tohodle vína, tak jsem si pak celé odpoledne připadal, jako bych snad vypil celý litr něčeho takovéhoto.

Mimo to bych rád věděl, kde se dají koupit odrůdové kvasinky na příklad Malaga, Burgunské apd.? V drogérce jsem sehnal pouze "Vinné kvasinky" a netuším co to je. Víno sice není špatné, ale proč to nezkusit, že.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.229 (?), 4.7.2012 10:55

ušlechtile kvasinky se daji koupit v lekarne samozdrejme podle toho jak je obsluha ochotna ja si uz nekolik let delam domaci pivo a ingredience nakuji prave v lekarne a pokud se stane ze nahodou nemaji tak neni problem a pani mi obedna a do tydne je mam 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.229 (?), 4.7.2012 11:16

zdravim ve spolek, k tomu visnaku je lepsi visne vypeckovat a vymackat z nich most nez davat cele visne bez pecek driv to vyvre a musim dodat je to sila

:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 18.7.2009 21:47

Višňové víno vyrábím podle návodu Ing.Balaštíka.Jde na odbyt, jen ty višně kdyby netrpěly moniliovým úžehem.Proto se vracím ke starým osvědčeným odrůdám.Ty byly i chuťově výborné, i když ne tolik plodné.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.107 (?), 22.7.2008 10:05

nemám sice višně ale třešně -  do 10 l jsem nasypal 3 Kg třešní, 2 Kg cukru, živnou sůl a kvasinky a dolil jsem to převařenou vodou do 9/10. Místo korku jsem koupil gumový převlek s dírou originál na demižony a strčil jsem tam kvasnou zátku s vodou a jednou bublinkou. Nádherně to kvasí je to už cca 16 dní jak dlouho to mám ješte nechat kvasit? Ovoce musí klesnout dolu? Píšou rozmezí 3-6 týdnů? stáčet to mám, až když to přestane kvasit? Díky moc. P.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.7.2008 10:42
Nechci Vás předem klamat, ale nevěřím, že to, co vyrobíte, bude dobré. Třešně jsou fádně sladké, vínu budou chybět kyseliny a 3 kg plodů na 10 litrů je taky málo. Jistě, alkoholu tam bude dost - ze 2 kil cukru. Víno se stáčí poprvé, když skončí bouřlivé kvašení (bublání) a kvasinky klesnou na dno. Jestli budou plody plavat je jedno. Raději bych ale co nejdřív přidal zhruba stejné množství nějakého kyselého ovoce - rybízu, višní, jeřabin, případně citróny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika