Do akej vysky plnit demion?



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
20.11.2015 6:53

Máte s velkou pravděpodobností pravdu. I po bouřlivém kvašení ještě nějakou dobu probíhá dokvášení a autor píše ani jedna bublinka za poslednych 24 hodin. Sám jsem tak dlouho bojoval s korkovou zátkou a voskem až jsem skončil u pryžových chem. zátek. Ty jsou absolutně bez problémů. Fajnšmekři asi budou protestovat kvůli potenciálnímu odéru pryže ve víně. Já nic nezaznamenal. Po bouřlivém kvašením dávám korkový špunt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 19.11.2015 7:13

Jaka byla teplota moštu při kvašení?

Jinak stáhnout se to poprvé dá hned po bouřlivém kvašení. Pokud to tedy nechcete nechat ležet na kvasnicích z nějakého důvodu déle. Netvrdím, že se to nedělá, ale musí se vědět proč to udělat. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.123 (?), 19.11.2015 12:47

 Jestli měl mošt kolem 30°C tak bych tomu dvoudennímu bouřlivému kvašení i věřil.
Ale spíš si myslím, že bublátko nebo špunt netěsní.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 20.11.2015 6:53

Máte s velkou pravděpodobností pravdu. I po bouřlivém kvašení ještě nějakou dobu probíhá dokvášení a autor píše ani jedna bublinka za poslednych 24 hodin. Sám jsem tak dlouho bojoval s korkovou zátkou a voskem až jsem skončil u pryžových chem. zátek. Ty jsou absolutně bez problémů. Fajnšmekři asi budou protestovat kvůli potenciálnímu odéru pryže ve víně. Já nic nezaznamenal. Po bouřlivém kvašením dávám korkový špunt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika