Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry vecer,

zdravim vsechny wild vinare jako jsem ja.Ziji v Irsku a vyrabim si taky domaci vina, zkousel jsem uz lecos od pampelisek, lipy,bezinek, jerabin u tech byl problem, protoze to neni ta spravna, ktera byla kdysi vyslechtena u nas odkud pochazim z Jeseniku, ale zkusil jsem to, no a skoncil jsem u hlohu a trnek(sloe)

prvne bych chtel zminit par veci k trnkam: nasbiral jsem cca 8litru na 25 litrovy demizon.Abych nemusel cekat nez projdou mrazem dal jsem je do mrazaku, tady bych se asi stejne nedockal, nebot tu mrazne jen obcas:-)vodu jsem PREVARIL S CUKREM!!!coz si myslim, ze je dulezite po me konzultaci s kamaradem co vari pivo a obcas nejakou tu palenku, ktery me na toto apeloval a upozornoval.Po vychladnuti jsem pridal 2pomerance stavu z citronu cca 3 a kvasinky na cervene vino.Dnes jsem odsaval na kostovani a musim rict, ze to bude pecka, moc uz nebubla a tak jsem zkusil pridat zivnou sul uvidime co to udela.

ted k vinu z hlohu minuly rok jsem zkusil maly demizon cca 1galon(4.5 litru)vino spis liker rikaji vseci co to okusili je VYBORNE!!!jak pise kolega z predeslych clanku ma barvu jako tmavy rum, krasnou.Chut neni ani moc sladka ani sucha je to neco mezi ABSOLUTNI PECKA.Tento rok jsem udelal 7demizonu 4.5 litrovych 3 demizony tmave hnede sklo a 4bile sklo, proc pisi o barve skla??muj znamy Ir me dnes rekl, ze do tmavych davali cervene vino a bilych bile.Logicky to ma asi smysl ze ano?Ja si nemuzu ted vzpomenout v kterem bylo to vino minuly rok, ale dnes jsem zkousel odsat hadickou a pri mem experimentovani tento rok jsem asi neco popletl, ve 3 bilych bylo asi malo cukru, ale spis si myslim, ze ten cukr tam nebyl svareny s vodou jen rozmichany ve schladle prevarene vode, protoze jsem delal polovinu tak a druhou jinak jen jsem si nepoznacil demizony.zbytek 3 tmave bylo vino vyborne, ale jeste neni uplne dokvasene a jeden bily demizon jsem zkusil hloh kratce povarit cca par minut i s cukrem a vino je taky dobre.Takze kdo budete delat vino z hlohu urcite varte cukr s vodou ma to nato vliv.Jinak na 4.5lirovy demizon jsem mozna dal i dost hlozinek cca 2litry coz si myslim, ze je asi az moc no uvidime po stoceni finalnim.

Na sipkove vino se chystam pristi vikend, jestli nekdo mate dobry tip sem s nim.Diky a at se vam dari

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika