Včely vylézající ze země



host - 83.231 (?)
19.5.2011 18:38

Vážená paní Gábino, hledám dnes celé odpoledne nějakou informaci, jak se "zbavit" včel vylétajících ze země a našla jsem zatím jen "cenné rady", které vtipálci psali Vám. Chci se zeptat, jestli na zahradě včely stále máte, a jestli ne, jak jste je "vystrnadili"? 
Nám včely "poddolovaly" takřka celý chodník ze zámkové dlažby, z téměř každé spáry vylézají z malých dírek včelky a přesouvají se pomalu i na trávník. Za chvíli nebudeme moct udělat krok, aniž bysme nešlápli na včelu :-((co se týká agresivity, opravdu samy nic "nepodnikají", ale když se na ni šlápne, bodne, i kdyby měla být hodná jak Mája :-(a mít děti poštípané denně, to opravdu nechci).
Prosím o radu, co s nimi.
Děkuji, Věra K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 213.227 (?), 13.5.2010 13:26

Díky za odpověď. Se včelami nemám žádné skušenosti, nevím jak se která může chovat, zda jsou agrasivní či podobně. Opravdu mi stačila jen informace, jak je uvedeno výše, že jde o včely samotářské a není třeba se jich obávat. Nebudu tedy v takovém případě tuto věc již dál řešit. Díky.

Pozn.: A jak tak sleduji probíhající diskusi, není v naší zemi, kromě pár výjimek, moc slušných lidí. Hlavně když se nemusí registrovat a podepisovat, to se jim to pak radí... !!!

Gábina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.231 (?), 19.5.2011 18:38

Vážená paní Gábino, hledám dnes celé odpoledne nějakou informaci, jak se "zbavit" včel vylétajících ze země a našla jsem zatím jen "cenné rady", které vtipálci psali Vám. Chci se zeptat, jestli na zahradě včely stále máte, a jestli ne, jak jste je "vystrnadili"? 
Nám včely "poddolovaly" takřka celý chodník ze zámkové dlažby, z téměř každé spáry vylézají z malých dírek včelky a přesouvají se pomalu i na trávník. Za chvíli nebudeme moct udělat krok, aniž bysme nešlápli na včelu :-((co se týká agresivity, opravdu samy nic "nepodnikají", ale když se na ni šlápne, bodne, i kdyby měla být hodná jak Mája :-(a mít děti poštípané denně, to opravdu nechci).
Prosím o radu, co s nimi.
Děkuji, Věra K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.131 (?), 19.5.2011 19:10

Vyměnte dlažbu za asfalt a budete mít klid.Možná bude lépe vyasfaltovat a zastřešit celou zahradu.Nebo se rovnou odstěhujte.včely do přírody patří, narozdíl od alergiků :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.231 (?), 20.5.2011 12:37

Vážený anonyme, 
opravdu děkuji za úžasnou radu. Z celého srdce bych Vám přála, aby se u Vás osobně vyvinula alergie naprosto na všechno, na co lze alergii mít - sarkastičtí zmetci, jako jste Vy totiž do podobných diskuzí, kde lidé hledají kloudnou radu, nepatří vůbec! Že Vás to baví! 
Přeji krásný den plný nejen včelích bodnutí.

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.131 (?), 21.5.2011 18:33

Jen at deti nějaké žihadlo dostanou, jako malej kluk jsem jich nachytal za sezonu spousta, možná díky tomu nemám žádnou alergii, na zahradě mne také včely lítají, okolo rybízů mi tenhle typ taky zahnízdil, rozhodně z toho nepanikařím.Jsem rád i za mnravence, jejich štípnutí také sakra pálí, ale že bych je likvidoval? Včelky jsou u nás doma a žijeme spolu.smiřte se s nima, ono nějaké hysterčení nemá smysl.Ono držet děti od reality života způsobí další a další alergie... Ona taková čerstvě vytáhnutá neomytá ředkvička ze záhonu má svoje kouzlo a je nejchutnější.Budtě ráda za přírodu a berte ji jaká je.jinak se odstěhujte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.26 (?), 15.4.2012 12:51

včel je málo, jsou maximálně potřebné a užitečné, poraďte se s včelařem ve svém okolí, snad by je mohl odchytit nebo dá jinou radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.23 (?), 15.4.2012 13:28

V tomto případě se zcela jistě nejednalo o druh, který chovají včelaři, tedy včela medonosná. A i kdyby byla, o divoké včely by žádný včelař zájem neměl, protože by bylo nebezpečí, že by si do svého včelína zanesl choroby a parazity (varoáza, včelí mor...).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.184 (?), 22.5.2011 8:36

No mě se ta rada zdá docela v realitě. :) Ty včelky jsou tzv. Včely samotářky.Je jich hodně druhů, pískorypky,maltářky, drvodělky,...Každá staví své hnízdo sama do kterého klade vajíčka.Ta rada je prostá, musíte udělat takové spáry mezi dlažbou, aby ji nebyly schopné narušit a dělat si přes ní chodbičky.Pak poletí jinam.Jinak samotářky jsou pomerně plaché a neutočí.Jsou opylovači zrovna tak jako včely medonosné nebo čmeláci.Samotářky opylují rostliny často ty na které se včely medonosné vybodnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.2 (?), 27.3.2012 9:47

Skúste do dierok nasypať rozdrvený naftalín.

Mal by sa dať kúpiť v drogérii.

Malo by to pomôcť.

s pozdravom JJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.47 (?), 2.8.2020 0:06

Pětiletý syn si v lese stoupl na včelí či vosí hnízdo a dostal pár žihadel. Vypadal jak mongolec, ale přežil to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika