Včely v komíně. N



host - 236.1 (?)
26.11.2023 22:25

V bytovém domě má každý byt svůj vlastní komínový sopouch, potom včelí hnízdo bude jen v jednom. Odstavte rouru a do komínové zděře strčte ruku s mobilem, ať se přesvědčíte, zda ten váš je volný.
Otázkou je, zda se jednalo o roj (ten brzy uletí) nebo hnízdo (usazené natrvalo).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 178.39 (?), 26.11.2023 20:28, zobrazeno: 645x

Dobrý den, vrátila jsem se po půl roce z chalupy do bytu, který je v bytovém domě, kde jsou 4 byty. Můj soused mne upozornil, že při čištění jednoho z komínů, zjistil kominík, že v útrobách komína je umístěn velký roj včel. Toto bylo zjištěno v létě, ale já jsem se to dozvěděla až listopadu. Bojím se zatopit, požádala jsem hasičských sbor, ale ten to prý neprovádí. Nevím co by se stalo, kdybych po půlroční absenci zatopila. Asi by to v komíně začalo pěkně hořet. Vzpomínám si, že se to již jednou v naší blízkosti přihodilo a hasiči museli hasit. Tak nevím co dál. Zkušení lidé poraďte. 

Děkuji. Egermajerová 

Vcelstvo v komíně
Vcelstvo v komíně
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.11.2023 20:47

Když zatopíte, vyudíte si kouřem celý byt, protože komín nebude mít dostatečný tah. Všechno záleží na tom, kde ty včely hnízdí a to by vám měl říci ten kominík. Pokud je hnízdo v hloubce několik metrů od ústí komína (ale tomu bych moc nevěřil), pak hrozí, že vám zahoří v komíně od hnízda saze. Pokud je hnízdo někde u ústí tak od spalin nezahoří a zůstane v komíně až do mechanického odstranění. Mně si před 2 roky udělali v komíně hnízdo sršni asi metr od ústí a vůbec nebylo lehké komín zprůchodnit. Walter

ucpaný komín
ucpaný komín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.185 (?), 26.11.2023 21:17

Zkusila bych nějakého včelaře, jestli by je odborně neusmrtil (neošetřované včely z neznámého chovu si kvůli zavlečení nemocí žádný včelař brát nebude) a pak bych pozvala kominíka na vyčištění komínu. wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.1 (?), 26.11.2023 22:25

V bytovém domě má každý byt svůj vlastní komínový sopouch, potom včelí hnízdo bude jen v jednom. Odstavte rouru a do komínové zděře strčte ruku s mobilem, ať se přesvědčíte, zda ten váš je volný.
Otázkou je, zda se jednalo o roj (ten brzy uletí) nebo hnízdo (usazené natrvalo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika