Chtěl bych chovat včelstvo



host - 233.88 (?)
19.2.2017 20:51

Proč to řešíte, máte málo uměle vyráběných potravin v marketech že to chcete vyrábět i doma pro sebe a svoji rodinu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.6.2010 22:11

Proboha, já měla jen malý mimoděk dotaz a Vy mi zplodíte takhle rozsáhlý elaborát  Teď snad budu opravdu muset začít včelařit, aby Vaše úsilí nepřišlo vniveč  Ten chov včel, řekla bych ,,divoký" mně napadl jenom proto, že jsem kdysi v nějakém zahrádkářském časopise četla článek o včelaři, ktrerý se po vzoru německých kolegů dal na eko-chov včel a to právě spočívalo v tom, že jim vždycky odebírá jenom menší část medu a tvrdil, že včelstva má zdravější, vitálnější a také mu lépe přezimovaly (jé, nejste to snad nakonec Vy? ) Tak proto mě napadlo, že ono jim po zdravotní stránce asi nedělá dobře, když se jim jejich přirozená potrava vymění za cukr. Ale to je jen takový můj výžbleb, včelám rozumím, jako koza petrželi  

Snad Vaše odpověď tady pomůže těm, co se včelařením opravdu hodlají zabývat  Je vůbec něco, čemu nerozumíte? Králíkům jistě ano, tak prosím šup na králíky , ještě se zeptám za mamku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.218 (?), 12.6.2010 19:40

Klidně si včelky pořiďte.Budete překvapená jak se dokáží postarat o sebe samy. Ba co víc, přímo uvítají, když jim dáte po většinu času "svatý včelí pokoj". Jinak včelaři jsou kapitola sama o sobě.Včelař = diagnóza. Ty na rozdíl od včel nesmíte brát zas tak vážně.Každý je "zaručený odborník" a má nejlepší metodu.  Vím to, protože jsem jedním z nich. Metod včelaření je více, ale včely mají pořád jen ten jeden svůj způsob jak přežít.A to už z dob, kdy my lidé jsme ještě" tahali kačera". U včel budete pořád trochu jako trouba, protože je nelze ochočit a často vám dají citelně a jasně najevo kdo má poslední slovo.  Jinak je dobré být členem ČSV, jelikož máte pak jisté výhody a máte za kým třeba zajít pro radu či pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.98 (?), 10.2.2017 14:01

Tak určitě si dej bacha na nemoci včel... Tak například po moru včelího plodu, bys byl vynucen spálit všechny včely a to i ty zdravé, což vůbec neni hezké. Navíc to nenáí jediné onemocnění, které mohou včely mít... bohužel :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 11.2.2017 8:29

Lze uměle a zároveň levněji než včela vyrobit kvalitní med?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.209 (?), 15.2.2017 18:58

LZE... chemie je mocná čarodějka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 18.2.2017 15:55

Kvalitu nelze udělat z glukozofruktozového sirupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.88 (?), 19.2.2017 20:51

Proč to řešíte, máte málo uměle vyráběných potravin v marketech že to chcete vyrábět i doma pro sebe a svoji rodinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.40 (?), 5.3.2017 11:28
Nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika