zazimování dipladenie



silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?)
23.10.2011 15:48

Každou zimu mám s touto květinou problémy, většinou mi přes zimu zahyne.Každý rok si z řízku vypěstuji novou, tak vždycky něco zachráním, ale tu vzrostlou ne.Dávala jsem ji na schodiště, kde se netopí, protože má mít chladněji a taky se nemá zalévat.Zalela jsem snad tak 4krát za zimu a stejně nepřežila.Teď ji mám v ložnici na okně a zkusím přezimovat v teplé.Už teď shazuje poupata, to mi nevadí, hlavně ať nezačnou žloutnout listy a hnědnout konce větvíček.Nic nebudu stříhat, nechám ji tak v teplé a uvidím, zda zimu přečká nebo ne.

Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vikuse - (6) - 128.130 (?), 29.9.2008 7:24, zobrazeno: 55747x

Prosím o radu, jak zazimovat dipladenii. Celé léto krásně kvetla a jen jsem ji přenesla do bytu(cca 20st.), celá zežloutla a většina listů a květů opadala.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.145 (?), 17.10.2011 19:49

 Mám pěknou dipladenii- červenou. Mám ji letos poprvé. Už jsem ji dnes kvůli mrazíkům strčila do práce do skladu, ale nevím, co s ní mám dělat dál. Pořád totiž kvete a je plná poupat. Mám to nechat tak jak to je, nebo odstanit jen květy, nebo ji celou ostříhat? Děkuji za radu 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 23.10.2011 15:48

Každou zimu mám s touto květinou problémy, většinou mi přes zimu zahyne.Každý rok si z řízku vypěstuji novou, tak vždycky něco zachráním, ale tu vzrostlou ne.Dávala jsem ji na schodiště, kde se netopí, protože má mít chladněji a taky se nemá zalévat.Zalela jsem snad tak 4krát za zimu a stejně nepřežila.Teď ji mám v ložnici na okně a zkusím přezimovat v teplé.Už teď shazuje poupata, to mi nevadí, hlavně ať nezačnou žloutnout listy a hnědnout konce větvíček.Nic nebudu stříhat, nechám ji tak v teplé a uvidím, zda zimu přečká nebo ne.

Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Zazimování dipladenie červené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.25 (?), 25.10.2011 9:17

Přeji dobrý den všem pěstitelům Diplandie, Předesílám, že nemám rád květiny co se musí stěhovat, je to jen pro zlost a nese to problémy. Přesto ale si dovolím napsat zkušenosti které mám díky manželce která si prostě tyto nedovede odpustit. Tato krasavice u nás "bydlí" bez obtíží řadu let. Na jaře jde na zahradu kde do podzimu obroste metr širokou a dva metry vysokou dřevěnou mříž a pokryje jí květy. Musím (i přes její nectnost, tedy že je to kytka "stěhovavá" uznat, že je to krasavice. Před prvními mrazy jí manželka "oštucuje" zcela hrubě na cca 25 cm. Není to pro to, že by to snad nutně potřebovala ale nemáme ji jinak možnost přestěhovat ani zimovat, prostě na větší není místo. Při té příležitosti odebere polodřevité řízky které se bez problému ujmou. Doma "bydlí" na podlaze u severního okna panelákové chodby kde je tak 15°C. Do května kdy začíná její jarní tah na zahradu se jí podaří vyhnat vytáhlé a pobledlé výhony až 50 cm dlouhé. prostě nemá světlo, zálivka je dost nepravidelná, občas si taky někdo něco utrhne,... prostě každá jiná by už zašla. Před jarním stěhováním jí opět ořežeme na krátko, tak opět zase jen proto aby jí šlo stěhovat a jde ke své mříži na severozápadní straně boudy kde sluníčka moc neužije. Trochu ji přihnojujeme, né moc (velice opatrně) ale opakovaně a ona rostě jako žádná jiná.
  K názoru, že se nemá zalévat bych si dovolil malou poznámku. Jen sukulenty a rostliny opadavé bych doporučil trochu sušit při nízkých teplotách. Rostlina stálezelená sice potřebuje v chladnu vody méně ale stále hrozí uschnutí pokud to přeženeme. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika