Venkovní ibišek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 215.48 (?) 
2.6.2008 13:33

každy rok se mi vysemeni a když trochu narostou to je tak za dva roky tak je přesadim je to jako plevel mam jich snad čtyřicet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 215.48 (?), 2.6.2008 13:21

Ja jse ho přesadila ted a chce hodně vody a roste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.83 (?), 3.7.2011 11:27

Co treba na podzim vykopat diru a dat ho i s kvetinacem do diry, dost hluboko a zahrnout hlinou na jare ho i s kvetinacem zas vytahnout a omyt kvetinac, pak by puda promrznout nemela, ne? ne v dostatecne hloubce... znam par lidi, co to tak s kytkama delaj, je to sice pruda, kazdej rok vyhrabavat a zahrabavat diry... ale je to reseni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.106 (?), 24.5.2008 23:41

Nemůže být rozdíl i tím, že se jedná o křížence- semenáčky, které mají vždy trochu jiné vlastnosti? I kdyby rostly na stejném stanovišti, zdědily třeba trochu jiné vlastnosti. Nařízkováný ibišek by měl úplně totžné vlastnosti s mateřskou rostlinou, ze semen to jsou kříženci dvou rostlin. Něco jako dva podobní, ale ne stejní jedinci. Nařízkovaný je něco jako klon nebo jednovaječné dvojče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.53 (?), 17.3.2008 12:37

Venkovních ibišků mám tři barvy (bílý, růžový, fialový), všechny jsou mrazuvzdorné. Velkou péči jim nevěnuji, přesto kvetou každý rok a velmi bujně. Ten růžový mám jako keř, už má přes dva metry. Bílý a fialový udržuji jako stromky (cca 1,5). Po odkvěku je stříhám a pokud se mi ještě na jaře nějaká větvička nelíbí, zastřihnu ji taky. Hnojím je tak třikrát do roka. Udělají moc parády :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zeuwicka - (17) - 171.172 (?), 28.5.2008 22:00

Dobrý večer, prosím o radu, už jsem z toho zoufalá:(mám 3 ibišky, vyhrála jsem je na aukci loni k podzimu ale jsou stále nějaké špatné.  Zasadila do květináčů, dala do nejchladnější místnosti v domě(vyplé topení a nebo jen na minimum)na okno na západní stranu. Jenže něco mi je začalo okusovat a celkově mi začaly odcházet. Nakonec jsem na nich(přez zimu!!!)našla mšice. Měla jsem ještě na parapetu,,domácí´´ čínskou růži dovezenou z egypta a jeden muškát. Proti mšicím jsem je parkrát postříkala ale moc to nepomáhalo, nikde jinde však na rostlinách nebyli, tak nevím. Zkusila jsem je občas přihnojit ale výsledek žádný. Dala jsem je už ven, na balón(západ)zkusila je přesadit ale výsledek žádný. Mšice otřela hadýrkou a je už od nich týden pokoj. Fota jsou z první ho dne venku, tak že jak vypadaly předtím, než jsem je přesadila, atd..teď je to i trochu horší... prosím poradí mi někdo, fakt už nevím, co víc udělat... Děkuji předem...

všechny naráz
všechny naráz
první z leva
první z leva
prostřední
prostřední
první z prava
první z prava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.23 (?), 29.5.2008 8:01

Myslím, že jakákoliv reakce na váš dotaz může být pouhou spekulací o tom, co se s vašimi ibišky děje. To, že je někdo okusuje vypadá jako fakt, ale patrně to nebude ten hlavní důvod celkově špatného stavu. Okusovat vám je může nějaký létavý brouk, třeba krytonosec, nosatec, možná kovářík a možná především za tmy. Píšete, že na rostlinách jste měla mšice, které jste postříkala, ale moc to nepomáhalo. Co nepomáhalo? Mšice přežily nebo se nezlepšil stav rostlin? A čím jste stříkala? Mšice jsou běžným a nejčastějším škůdcem, ale bohudík také se nejsnadněji likvidují. Přípravků je celá řada, ale je nutné si také uvědomit, že některé přípravky některé rostliny špatně snášejí, zvlášť v kombinaci s přímým sluncem. Potírat ibišek hadříkem? No nevím, fikus snad ano, ale u ibišku může dojít k poškození listového pletiva, tam bych volil spíš měkký štěteček. U některých rostlin se mohou projevit fyziologické poruchy při častém otáčení, průvanu, změny stanoviště atd. atp. U všech podobných dotazů jako je ten váš se vždy dá napsat. Vezměte si lupu a pozorně si prohlédněte především spodní stranu listů. Těch malinkatých potvůrek, které pouhým okem neuvidíte je celá řada a jsou často příčinou našich problémů. V neposlední řadě, můžete rostlinu zničit i přehnojením, či nesprávnou zálivkou. Na to, jak velké jsou vaše ibišky, máte obrovské květináče. A pokud rostlina nemá dobrý a zdravý kořenový systém a pokud ji příliš zaléváte v domění, že právě to je to, co jí zvedne náladu, opak je pravdou. Rostlina je neustále v mokru a její kořenový systém začne uhnívat. Toliko můj názor. První čím bych začal, je ta lupa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.172 (?), 29.5.2008 9:04

Dobrý den, moc děkuji za odpověď:)no potřik nepomáhal na mšice, stále se tam ukazovali. Přípravků mám doma více, protože pěstuji růže. Na rostlinkách se postříkání neprojevilo vlastně taky nijak... byli a jsou stále nastejno. Měla jsem je na západním okně, hned jak přišly, přesadila jsem je a už s nimi nehýbala až do teď, když jsem je dala ven. Tak že sluníčko je snad ani spálit nemohlo a průvan také neměly. Právě je mi divné, že se stále mšice objevovaly, nic co by je ožíralo jsem nenašla, hlavně teda když to bylo přez zimu a v domě. Proto jsem volila setření opatrně hadérkou, protože už tak jsou hodně hotové a když se mi mšice nepodařilo zlikvidovat postřiky, tak jsem zvolila tuto cestu, doufám, že jsem to tedy ještě víc nepokazila, co se dalo:((jen pro info-vždy před postřikem jsem dala na květináč igelit, aby se postřik nedostal na hlínu)dala jsem je do těch větších jen proto, že jsem je pak nechtěla hned zas přesazovat a zbytečně snimy manipulovat, ať je neponičím... Jinak jak jsem je minulý týden přesadila, tak kořínky byli v pořádku... Tak snad to bude opravdu jen o těch parazitech, no vezmu lupu a jdu na to:)moc, moc děkuji za rady, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.23 (?), 29.5.2008 10:04

Ve své dlouholeté amatérské praxi mám proti mšicím stále nejlepší zkušenosti s dnes již klasickým Pirimorem. Doposud jsem nenarazil na druh mšic, které by mu vzdorovaly. Jiné přípravky, jako je Sumithion, Decis aj. mi příjdou vzhledem k šíři působnosti zbytečně "ostré". Pokud byste chtěla použít něco "zdravého" či ekologického, tak jedině Neudosan, ale cena je poněkud vyšší.
A ještě k těm květináčům. Pokud je rostlina dobře prokořeněná, kořenů je plný květináč, pak při troše opatrnosti, rostlinu nijak poškodit nemůžete a volí se vždy květináč o málo větší toho původního. A taky doufám, že v nich máte dírky, jelikož ten bílý je určitě původně obalem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.134 (?), 29.5.2008 12:59

Jenom dotaz, jaká vzdálenost ibíšků na živý plot.Děkuju a hezký den.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika