Venkovní ibišek



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?) 
29.5.2008 14:05

Ty ibišky vypadají jako mladé řízky a ne jako "hotové" rostlinky. Ibišek koření pomalu, takže problém by mohl být mimo jiné i v nedostatečně vyvinutém kořenovém systému.

Nicméně dalších poškození vidím několik: za prvé okousání (těžko říct od čeho, ale mšice to nebudou, ty sají nektar a nekoušou), za druhé spálení listů. Takovéto suché skvrny od spálení mívám na ibišcích zjara, když je neopatrně vystrčím na balkon a přijde neplánované sluníčko. Jestli je máte na západním okně (ať uvnitř nebo venku), tak tam sluníčko pekně pálí a jestli nebyly na nějzvyklé, tak je poškodí.

O velikosti květináčů už tu bylo psáno výše -  raději je v nich ale už nechte, další přesazení by bylo asi pro tyhle nemocné kytky zničující. Nicméně se zaléváním velmi opatrně - zalévat až tehdy, když bude substrát na povrchu suchý. Ibišek potřebuje hodně vláhy, ale ne zase stát ve vodě, uhnívají kořínky. 

Ale upřimně - pokud to nejsou nějaké unikáty, na kterých lpíte, tak vypadají spíš tak, že vypěstovat z nich silné rostliny bude nadlidská robota. Zvažte to, aby jste je vyklopila na kompost a pořídila si nové. Zdravějších řízků vám každý pěstitel dá, když ibišky na jaře stříhá...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 215.48 (?), 2.6.2008 13:26

 Dobry den ja přesazuju ibišky cely rok a chce hodně vody 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.212 (?), 20.6.2008 11:15

Dobrý den.mám ibišky v květináčích a přes celé léto jsou venku.Na zimu je dávám do studené světlé místnosti.Všechny jsem dostala a tak se ptám: Jak rozeznám od sebe ibišek venkovní od toho domácího?Vždyť já vůbec nevím jak je rozlišit.Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Malenka - (3) - 180.234 (?), 26.8.2008 18:21

Ibišků mám venku již několik let několik druhů. Plnokvěté, jednoduché, různobarevné. Rok co rok pod nimi vyrůstá spousta semenáčků, které po zesílení sázím do květníku a na podzim (září) sázím na určené stanoviště nebo je rozdávám. Nemám s nimi jediný problém. Čím více je zastřihuji, tím více kvetou. Dělají mi radost. Viděla jsem i celý bílý, ale ten ještě nemám. Všem vřele doporučuji. Mimo zástřihu žijou pouze ze země, jen na jaře jim přidám NPK. V létě jsou plné čmeláků a včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 26.8.2008 19:23

Také jsem loni dostala malinký venkovní růžový ibišek. Měl asi 10 cm a letos už kvete.

Co s ním mám udělat na podzim a co na jaře? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.52 (?), 3.9.2008 16:21

Dejte ho do země a tam se mu nic přez zimu nestane.  je mrazuvzdorný ale mrazové kotliny mu nesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.41 (?), 5.9.2008 23:37

Můžete mi porafit, jakou mají venkovní ibišky délku kořenů.Chci je dát před vodovodní šachtu a jímku,  ale trubky do jímky a šachty jsou v 80 cm hloubce, mám obavy, aby za pár let nenarušily kořeny odpad. a vodovod. trubku. Dnes jsem koupila keříky asi půl metru vysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balla - (26) - 163.74 (?), 19.3.2009 16:20

Ibisek tam klidne muzete vysadit nema hluboke koreny, horsi by byly jehlicnany nebo listnace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 20.3.2009 2:45

Jehličnany nebo listnáče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 26.6.2009 12:45

Ahoj, vcera jsem koupil venkovni ibisek, vypada celkem pekne. Dnes jej zasadim pred kamennou zidku, ktera ho bude chranit pred sev. vetry. Snad se mu bude darit:). Sterba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika