Trvalky na záhon



host - 76.86 (?)
5.1.2008 19:11

dobry den muj zahon ma asi 4 metry, situovan na jih.. je uzky... skoda ze bydlite tak daleko... ja jsem ze zlinskeho kraje... ale dekuji za prodani kvitek... prave nemam kde sehnat trvalky u nas u zahradnictvi maji jen stromky, vresy, a trvalek malo...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 76.86 (?), 3.1.2008 13:15, zobrazeno: 11576x

Dobry den prosim o radu mam zahon kde jsem cele roky sadila letnicky... ted bych chtela nejake trvalky... potrebovala bych tak pet keriku mensich a aby krasne kvetly cele leto... poradite nebo date mi nejaky napad? dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.31 (?), 3.1.2008 13:28

Dobrý den,

myslím, že je velmi důležité upřesnit zadání. Jak velký je záhon? Na jakou stranu je situován? Je ve stínu, polostínu či na přímém slunci? Jaká je půda? Měl by výsledný efekt být spíše typu venkovské zahrádky, japonský styl, anglická rabata či vřesoviště, atd., atd., atd. Myslím, že nejlepší bude, když se obrátíte na odbornou literaturu či časopisy a podle fotek si vyberete to, co je vašemu vkusu nejbližší. Všechny kytičky jsou podle mne krásné, jen je třeba alespoň trochu něco vědět o jejich nárocích a s citem je nakombinovat. Pokud si přijedete, ráda Vám na jaře oddělím trvalky ze své zahrádky. Jsem z Krušných hor. Zdravím D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.86 (?), 5.1.2008 19:11

dobry den muj zahon ma asi 4 metry, situovan na jih.. je uzky... skoda ze bydlite tak daleko... ja jsem ze zlinskeho kraje... ale dekuji za prodani kvitek... prave nemam kde sehnat trvalky u nas u zahradnictvi maji jen stromky, vresy, a trvalek malo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.77 (?), 17.1.2008 15:58

Dobrý den,

pokud máte záhon orientovaný na jih jsou výborné trvalky Krásnoočko, Echinacea, krásně vypadají a nejsou náročné i polokeříky tavolníků, těch nízkých, které kvetou téměř celé léto a ještě zbarví listy na podzim. Dají se také várně tvarovat, sestřihávat. Ořecholodec je také trvalý polokeř s v. do 1m, který kvete modře až v září, říjnu a je též možno ho sestříhat. Levandule je též krásná a snáší přímé slunce a jako skupinová výsadba působí nádherně. Okrasné trávy jako doplněk jsou také efektní. Mám také zahradu téměř celou na jih a tyto trvalky jsou nenáročné a vydrží i sušší podmínky a vítr. No a samozřejmě růže jsou též vhodné na jih, potřebují jen více vody.

Přeji úspěšné navžení záhonku.

Dáša B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.86 (?), 18.1.2008 10:14

dekuji mnohokrat... budu se snazit vsechny trvalkky sehnat... nebo nemate nejake inter. obchod kde je muzu najit? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?), 18.1.2008 12:03

Záhony na jih jsou nejlepší na pěstování letniček a jestliže chcete pěstovat také trvalky bude nejlepší udělat skupinky trvalek a letniček a také záleží jestli nemáte záhonek u domu nebo plotu, protože tam je potřeba sázet vyšší druhy do zadu a pro některé druhy to není vůbec vhodné místo, z důvodu letního přehřívání.Internetový obchod můžu doporučit fa Basik, má slušné ceny a je spolehlivý. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika