Stachys byzantina - jak získat semena z květiny?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
24.5.2018 19:02

Nikdy jsem je nestudovala zblízka, ale myslím, že za pár týdnů po odkvětu by měla být semena zralá, květy bych odstříhla, dosušila doma na novinách a pak semínka vyklepala. Na stanoviště bych vysypala začátkem podzimu, či na jaře. Mám je vysemeněné všude možně, i v trávníkách, tam bych se jich pro změnu ráda zbavilawink Divím se, že vám vyhnily, asi jste tam měla opravdu vlhko... to u nás se nestanewink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 41.2 (?), 24.5.2018 16:48, zobrazeno: 919x

Letošní zimu mně nepřežila dvě stanoviště Stachysů na skalce. Zůstalo mi akorát jedno a tak bych ráda získala z těchto květů semena a zasadila je na ta opuštěná místa. Nikdy jsem semena stachysů neviděla, protože jsem odkvetlé stvoly vyházela. Máte někdo zkušenosti a můžete mi poradit?

Děkuji.    Jarmila

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 24.5.2018 19:02

Nikdy jsem je nestudovala zblízka, ale myslím, že za pár týdnů po odkvětu by měla být semena zralá, květy bych odstříhla, dosušila doma na novinách a pak semínka vyklepala. Na stanoviště bych vysypala začátkem podzimu, či na jaře. Mám je vysemeněné všude možně, i v trávníkách, tam bych se jich pro změnu ráda zbavilawink Divím se, že vám vyhnily, asi jste tam měla opravdu vlhko... to u nás se nestanewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 24.5.2018 19:49

Děkuji moc, zkusím to tak. Snad se mi to povede.  Jarmilasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika