Rododendron cez zimu



host - 241.251 (?)
2.4.2012 12:21

Rododendron je skutečně velmi háklivý na sucho. Na pozemku, kde rododendrony pěstujeme je i v největším suchu kousek pod povrchem vlhko. Všechny rododendrony i ostatní kytky zaléváme jen opravdu výjímečně. Jen jeden rododendron měl stále listy jako na obrázku od Ivany. Pak jsme zjistili, že mu všechnu vodu vypil strom v jeho blízkosti, rododendron jsme přesadili a je OK. 

Pod značkou pH někdo píše, že rododendron neí trvalka. Nechápu, jak to myslí, ale rododendron je keř a ten většinou trvalka je.

Co se mrazuvzdornosti týče, tak není problém, na podzim jen přes rododendron přehodíme několik smrkových větví (taky hlavně aby ho nepolámal sníh) a už se o něj celou zimu nestaráme. Pod metrovou závějí se opravdu blbě zalévásmiley. Ale jak říkám, máme na pozemku vlhko a holomrazy u nás nebývají. Klasické druhy rododendronu jsou docela odolné, vždyť to jsou původem vysokohorské keře. Snad jen nějaké přešlechtěné by mohly být choulostivější. Chtějí kyselou půdu a tak se jim na vápencové nedaří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Anet - (4) - 29.34 (?), 1.4.2012 11:40

Předpokládám, že můj rododendron už nevzkřísím. Mám jej rovnou vykopat, nebo ostříhání pomůže? Díky za radu.

Rododendron po zimě
Rododendron po zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 1.4.2012 15:22

S tím stříháním bych počkala, jestli někde odspodu nevyrazí... To jste ho před zimou a než mrzlo vůbec nezalila, že takhle dopadnul??           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.192 (?), 1.4.2012 15:31

Taky mi přijde zcela usušený. Zalévat a čekat, souhlasím s Lídou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.182 (?), 1.4.2012 17:19

Já si myslím, že je zmrzlý, není někde kde je silný vítr?Podle mne se již nevzpamatuje ale zatím bych taky počkala jestli někde odzpodu neobrazí ale takové velikosti  jako byl, bude trvat dost dlouho než naroste.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.39 (?), 30.4.2012 19:41

Během letošní zimy hodně mrzlo a mám dojem, že to můj desetiletý rododendron nevydržel. Mám ho ve velkém květináči na balkoně. Má seschlé listy, které opadávají. Neměl by někdo z pěstitélů zkušenost a radu zda by bylo možné zmrzlý rododendron zachránit? Předem děkuji za radu. 

Schneider

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Anet - (4) - 29.34 (?), 2.4.2012 7:03

Je pravda, že přes zimu jsem ho nezalévala, je na místě kde se dobře drží vláha, takže jsem ani nepředpokládala že může uschnout. Pravděpodobně budu kupovat nový a tentokrát se budu snažit aby neuschnul. Nevíte o nějaké nenáročné odrůdě pro začátečníky, nejlépe plně mravuzdorný? :) Děkuji za Vaše reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 126.137 (?), 1.4.2012 21:06

Já osobně si myslím, že už to má spočítané. Pokud mu přesto chcete dát ještě šanci (naprosto mizivá naděje), pak ho bez jakékoli lítosti ostříhejte zhruba tak 10 (-15) cm nad zemí. Jednak Vám na zahrádce nebude několik měsíců strašit zaschlé koště a za druhé se zlepší objemový poměr mezi kořenovou částí a nadzemní částí: pokud jsou kořeny živé, nebudou muset tlačit vodu a živiny do takové výšky a objemu a na každý případný živý pupen připadne větší množstvímízy. Také můžete zkusit aktivovat rostlinku Rhodovitem a/nebo lignohumátem.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.251 (?), 2.4.2012 12:21

Rododendron je skutečně velmi háklivý na sucho. Na pozemku, kde rododendrony pěstujeme je i v největším suchu kousek pod povrchem vlhko. Všechny rododendrony i ostatní kytky zaléváme jen opravdu výjímečně. Jen jeden rododendron měl stále listy jako na obrázku od Ivany. Pak jsme zjistili, že mu všechnu vodu vypil strom v jeho blízkosti, rododendron jsme přesadili a je OK. 

Pod značkou pH někdo píše, že rododendron neí trvalka. Nechápu, jak to myslí, ale rododendron je keř a ten většinou trvalka je.

Co se mrazuvzdornosti týče, tak není problém, na podzim jen přes rododendron přehodíme několik smrkových větví (taky hlavně aby ho nepolámal sníh) a už se o něj celou zimu nestaráme. Pod metrovou závějí se opravdu blbě zalévásmiley. Ale jak říkám, máme na pozemku vlhko a holomrazy u nás nebývají. Klasické druhy rododendronu jsou docela odolné, vždyť to jsou původem vysokohorské keře. Snad jen nějaké přešlechtěné by mohly být choulostivější. Chtějí kyselou půdu a tak se jim na vápencové nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jitula- - (4) - 106.122 (?), 24.4.2012 16:51

Dobrý den chci se zeptat, mám rododendron tři roky, poslední dva mi vždy po zimě částečně zhnědnou spodní listy.mám jen jeden výhon další nechcou narůst.poradíte?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika