Puya chilensis - nepěstujete ji také?



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?)
5.7.2011 13:31

zjara jsem je teprve vysel, takze na podivani toho moc neni, ale pidim se po infu jak ji spravne pestovat... pry snasi nejake ty mrazy, zatim ji stejne budu zimovat na baraku kde jsou v zime teploty do-2

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 3.7.2011 21:26, zobrazeno: 4183x

Pěkný večer, mám několik rostlin této atraktivní rostliny a zajímá mě, zda ji někdo z vás také nepěstuje, případně jak a jak se jí daří pěstovat. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 5.7.2011 12:18

Botanica: Puya1 čilská (Puya chilensis Mol., Pourretia chilensis R. et P.) jest vytrvalá bylina stromečkovitého vnějšku, z čeledi rostlin ananasovitých (Bromeliaceae), tudíž dosti blízce příbuzná s našimi sněženkami a bledulemi.

To teda hledím-spíš bych ji zařadila k yucca filamentosa, ta je ale liliaceae.

Vůbec to neznám, pěstujete ji snad venku? Přidejte, prosím,foto.Je o velice zvláštní rostlina, moc se mi líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 47.204 (?), 5.7.2011 13:11
Kdysi nás s kamarády také zaujala a od "chrudimského kaktusáře"jsme objednali semena. V pohodě vyklíčila, ale později jsem mladé rostlinky svou nepéčí zahubil. :-( (Bromélie jsou spíše bližší travám, než liliovitým rostlinám.) Loni (a letos) jsem v nejmenovaném zahradnictví narazil na "winterharte bromelien" - rodový název si teď nepamatuji (myslím, že druhový název byl bicolor), měla snést podle údajů na jmenovce asi 6 stupňů mrazu. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.7.2011 13:31

zjara jsem je teprve vysel, takze na podivani toho moc neni, ale pidim se po infu jak ji spravne pestovat... pry snasi nejake ty mrazy, zatim ji stejne budu zimovat na baraku kde jsou v zime teploty do-2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika