Půdopokryvné trvalky pod stromy



host - 248.66 (?)
25.3.2017 8:53

Waldsteinia (mochnička) žluté kvítky jako mochna, stálezelené listy, rozrůstá se, dobře se množí řízky, snese slunce i stín. Pěkně poroste plochu pod okrasnými keři. Podobně se mi osvědčil Cotoneaster horizontalis, ten úplně placatý (bílé kvítky a červené plody), stálezelené drobné lístky, také se dobře množí.

Ale pokud dáte půdopokryvné trvalky pod užitkové keře a stromy, jak jim budete přidávat kompost a hnojit?  Sama mám tenhle porost pouze pod okrasnými keři.                Lída    

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 78.90 (?), 25.3.2017 7:57, zobrazeno: 6883x
Poraďte mi prosím nějaké půdopokryvné trvalky, se kterými máte dobré zkušenosti. Ráda bych je vysadila pod stromy a keře (běžné ovoce - meruňka, třešnička, borůvky kanadské, kamčatské, muchovník, i okrasné keře - syrský ibišek, kalina, zlatice, vrba nishiki). Za všechny tipy předem moc děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.252 (?), 25.3.2017 8:32

Skvělý a zcela pokryvný je tzv. barvínek brčál, kvete na jaře krásnými 2cm kvítky a to hojně. Celý rok má mrazuvdorné listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.66 (?), 25.3.2017 8:53

Waldsteinia (mochnička) žluté kvítky jako mochna, stálezelené listy, rozrůstá se, dobře se množí řízky, snese slunce i stín. Pěkně poroste plochu pod okrasnými keři. Podobně se mi osvědčil Cotoneaster horizontalis, ten úplně placatý (bílé kvítky a červené plody), stálezelené drobné lístky, také se dobře množí.

Ale pokud dáte půdopokryvné trvalky pod užitkové keře a stromy, jak jim budete přidávat kompost a hnojit?  Sama mám tenhle porost pouze pod okrasnými keři.                Lída    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.90 (?), 26.3.2017 22:10
Moc vám děkuji za tipy. Pokud jde o to hnojení, přiznávám, že to mě nenapadlo. Dům se zahradou mám teprve krátce, takže mi některé věci ještě hned nedocvaknou :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 31.3.2017 12:22

Kakosty - je jich spousta odrůd, malých i větších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.18 (?), 8.9.2017 10:48

Poraďte mi prosím, kolik sazenic těch půdokryvek (mochniček, kakostů nebo barvínků) pod jeden keř / strom tak zasadit. Např. pod ibišek syrský. A jak daleko od keře / stromu? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.208 (?), 8.9.2017 12:35

Ony se rozrostou a můžete si je v pohodě namnožit sama. Měla jsem původně koupené 2 waldsteinie (mochničky) a už je mají i kamarádky wink.

Když jsem je množila, dávala jsem ustřižené výhonky asi 25 cm od sebe do země, druhý rok už byla plocha porostlá. Když mi leze, kam nemá, tak odstřihnu (a buď někam zasadím, nebo vyhodím). Se vzdáleností od keře si vůbec nelamte hlavu - blíž nebo dál je u těhle půdopokryvných jedno, ony se přizpůsobí a keři neublíží.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika