Proč vadne a schne levandule?



host - 248.228 (?)
26.5.2018 23:41

Ty mé jsem zjara také musela prostříhat (suché větve), asi dostaly zabrat v zimě těmi holomrazy (předtím začalo být teplo, pak mráz  -12°C...). I některé jiné keře a růže na to dost doplatily...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 156.86 (?), 26.5.2018 20:58, zobrazeno: 21093x

Dobrý den, mám zasezené asi 4 metry levandule- nízký plůtek. Všechny sazenice mají tedy stejné stanovistě, stejné podmínky a stejnou hlínu. Zasazené jsou ve směsi písku a hlíny. Za levandulí je vinná réva (3 rostliny). Dva roky všechny levandule krásně rostly a kvetly a tento rok postupně vandou a pak schnou. Pak je radikálně sestříhám a ony zase obrostou, ale trvá to. Ted již mají nasazeno na květ, takže by se dalo čekat, že se jim daří dobře, ale i přesto některé vadnou. Netušíte proč? Zalévám v těchto teplech a suchu zrhuba 3krát týdně. Zalévám stejně jako v minulých dvou letech, když vyschne povrch hlíny. Už si opravdu pomalu myslím, že mi je někdo něčím polejvá. Jedná se o odrůdu Dwarf blue. Přikládám foto. Ještě mě napadlo, jestli by nemohlo jít třeba o nějakou plíseň? Děkuji za Vaše názory. 

zdravé rostliny
zdravé rostliny
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.86 (?), 26.5.2018 21:00

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.86 (?), 26.5.2018 21:01

foto č.3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.86 (?), 26.5.2018 21:03

foto č.4

ostříhaná rostlina
ostříhaná rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.86 (?), 26.5.2018 21:05

tady té už pomalu schnou některé větve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 26.5.2018 23:41

Ty mé jsem zjara také musela prostříhat (suché větve), asi dostaly zabrat v zimě těmi holomrazy (předtím začalo být teplo, pak mráz  -12°C...). I některé jiné keře a růže na to dost doplatily...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 26.5.2018 23:48

Zaléváte levandule třikrát týdně?!? To jste je nejspíš utopila, odehnívají jim kořeny! Já levandule nezalévám nikdy. Pravda, když nepršelo bezmála tři měsíce, asi dvakrát jsem zalila, ale to byla už zem vyprahlá jako naSahaře a celá zahrada doslova spálená. Levandule byly OK, těm tohle nevadí. Vadí jim ale přemíra vody. Jestli jsou v nějakém jako by truhlíku, či co to vidím, zalijte je třeba jednou za měsíc pořádně, ale necrcejte k nim vodu třikrát týdně. Pokud normálně prší(sem tam bouřka, jako letos vyjímečně i u nás) nezalévejte vůbec. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.147 (?), 27.5.2018 9:31

Tak je přestanu zalévat. Zalévám je, jakmile nějaká začne vadnou... Přijde mi divné, že vadnou jen některé a třeba s týdnovým odstupem mezi tím (když mají všechny stejné podmínky).Myslela jsem si, že mají třeba málo vody kvůli té vinné révě, která většinu vody podle mě spotřebuje. Včera jsem našla na internetu zmínku o nějaké houbě na levanduli, ale žádné info k tomu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.231 (?), 27.5.2018 9:52

levandula ma rada sucho a teplo. Na Hvare sa dari levandule a nik nema vodu na zalievanie a vacsinou tam neprsi a cez leto su tyzdne az mesiace takmer nepretrziteho sucha. Dolezity je tiez pravidelny strih. Inak zdrevnatie a degeneruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.228 (?), 27.5.2018 12:30

Já sice zalévám levandule denně s celým ostatním záhonem, ale u nás je písčitá zem a vespod písek (a rostou na kraji u obrubníku na slunci), takže voda udělá jen "šššš" a je pryč...                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika