Prosím o radu určení rostlin



Stránky: 1,  2   
Lubos.J - (38) - 126.112 (?) 
10.10.2011 13:41, zobrazeno: 13739x
Tyto rostliny jsem včera koupil na výstavě v lysé nad labem ale nevím s určitostí jaké to jsou




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.10.2011 18:11
P.Jiránek nezlobte se ale ty fota jsou dost rozmazané nebyly by lepší?Možná Vám rostlinky někdo určí, já nepoznala ani jednu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.50 (?), 10.10.2011 21:17
Souhlasím s neostrostí fotek (hlavně poslední), ale zkusím si tipnout: 1: trsnatá ornamentální rostlinka začínající na písmeno Alternanthera; venku nepřezimuje. 2. Vypadá to jako huseník (alpský či kavkazský) - Arabis (alpina či caucasica) - naprosto nenáročná bíle kvetoucí skalnička tvořící koberce. (Ale trochu v podezření mám i tařičku - Aubrieta; nejsem si podle fotky úplně jist). 3. Toto je "oříšek". něco mi silně připomíná, ale nejsem si jist. Je tu vidět velmi specificky členěný list, jaký nebývá často. Vyjmenuji několik rostlin, se kterými se mi tato rostlinka v hlavě "spojuje", naprostá většina (nebo všechny) budou jistě úplně špatně: kozlík- Valeriana; hlaváč - Scabiosa, úročník -?, něco z čeledi hvězdnicovitých, jako některé krásnoočko - Coreopsis apod.. Téměř jistě se jedná o nějakou trvalku. 4. Nejrozmazanější fotka a tak to může být skoro cokoliv. Nejvíce mi to připomíná plazivý jalovec obecný - Juniperus communis Green Carpet; méně jistě nějaký vřesovec - Erica anebo dračík - Penstemon pinifolius (anebo něco úplně jiného). Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.10.2011 21:43
P. Josefe, pokud jste určil správně tak to gratuluji já nepoznám ani jednu a to mám čtyři oči.Jen dodám že tam kozlík Valerina není ten mám má jiné listy, u té poslední fotky, taky jsem si říkala že by to mohl být nějaký vřesovec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lubos.J - (38) - 94.77 (?), 11.10.2011 13:26
ta 3prý má tmavě fiaolový květ až do černa a prý voní po čokoládě všechny byly po 15kč poslední den výstavy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lubos.J - (38) - 74.250 (?), 1.12.2011 10:44
Dneska jsem koupil tutu rostlinu a prodavačka mi neřekla název

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 1.12.2011 20:24

Je to vraneček, nejspíše Selaginella martensii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lubos.J - (38) - 94.77 (?), 11.10.2011 13:15
Tak jsem se pokusil o lepší fotky prodejce tvrdil že to jsou méně známé trvalky jmenoval zálužanka dračík rdesno nevím ale zda to jsou správné názvy




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 11.10.2011 14:21

To červené by rdesno mohlo být. Měl jsem ho jako druhou volbu, ale nakonec jsem ji nenapsal. V tom případě je dost pravděpodobné, že přežije i zimu venku (trvalka). Dračík jsem také jmenoval, podle opstřejší fotkyx by to mohl být on. Ty téměř černé květy by mohly odpovídat mnou jmenovanému hlaváči (příp. chrastavci apod.).

Ale dovolím si Vás napomenout: vložením nových fotek v odlišném pořadí jste odpovídajícím/čtoucím trochu ztížil situaci a udělal jste zmatek.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lubos.J - (38) - 94.77 (?), 11.10.2011 14:38
Jo jo ta skleroza na názvi rostlin ten prodejce mi to říkal názvy ale ta zálužanka mi vrtá v hlavě to říkal že je to ten 2obrázek fotky jsem omylem poskládal jinak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika