Prosím o radu



Stránky: 1,  2   
host - 150.15 (?) 
12.4.2007 16:51, zobrazeno: 18843x
Dobrý den všem zahrádkářům.. Chtěla bych poradit jakou trvalku (nebo cokoli jiného) zasadit na místo, kde je skoro stále stín. Máme zahradu zakončenou skálou. Kousek od toho mám starou vaničku, chtěla bych do ní něco zasadit, ale nevím co. Kolem skály roste jehličí, tomu se tam evidentně daří :-) Za jakoukoliv radu předem děkuji. Můžete odepsat i na mail (As.Helena@seznam.cz).
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 32.184 (?), 25.4.2007 13:53
Dala bych tam kapradiny a hostu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sidonicka - (17), 30.4.2007 23:50

pokud chcete opravdu něco moc hezkého, na jaře kvetoucí trvalku, nízkou  do 15 cm, modře kvetoucí - kvítečka jako pomněnky, kupte si pupkovec.

Je to nádhera. Já ho mám zasazený na severní straně pod keřem hortenzie. Než hortenzie obrazí, pupkovec  odkvete, zůstanou mu listy a šlahounama se množí po okolí - ale pomalu. A na jaře - to je krása.

Listy má trvale krásně zelené, květ je jako bonus. Pokud vám jde jen o zeleň - vhodná je mařinka, nízká trvalka, v květnu kvete nenápadně bíle, ale je moc hezká, půdopokryvná. Nebo barvínek - kvete fialovo-modře. Půdopokryvný.

Také čechravy - astilbe jsou vhodné na severní stranu, jsou bílé, růžové, červené...k nim hosty - různě zbarvené listy, i pruhované, a výše zmiňované kapradiny. Hortenzii můžete taky vyzkoušet, známí je mají - překrásně kvetoucí - v podrostu ovocných stromů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sidonicka - (17), 30.4.2007 23:52
akorát netuším, jak roste jehličí...to snad jenom padá, ne? :-)
pupkovec
pupkovec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.70 (?), 21.2.2008 12:54

jestli není pozdě na radu.tak ve stínu vám dobře porostou hosty, je sopusta druhu tak mužete nasadit více barevných rostlin najednou a přeci budou jiné. nejaké kapradiny, sasanky, čemeřice a co takhle hortenzie? u hortenzii bych vybrala spíš drobně kvetoucí. nějakou tu travinu - cortaderii ta je vyšší, ale má i nižší druhy. ještě mě napadly: pomněnky, bergénie, barvínek a břečťan. snad něco vyberete.   martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.149 (?), 29.2.2008 10:57

Prosím o radu, co mám dělat s Durmanem, který přezimoval na chodbě, kde se netopí,nebyl přesazen do většího květináče, i když kořeny lezou hodně z květináče ven, nebyl sestříhaný a včera jsem zjistila, že jsou na něm nejen listy, ale už i 3 květy. Podle vašich rad jsem zjistila hnojit WUXALEM SUPER 10ml/5l vody to mám začít už teď? Nevím jestli lze přesadit do většího květináče i teď když už tam jsou květy, jaká hlína je speciální na tyto trvalky, nebo norm??? Dole má odnož, je možné ji odříznout a po zakořenění zasadit. Tuto trvalku vůbec neznám, proto Vás někoho prosím poraďte mi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 29.2.2008 12:07

Durman - "andělské trumpety" - snese opravdu hodně. Nebojte se jeho přesazení, hnojení ani zastřižení (ne pravidelného, spíše jednorázového zmlazení nebo odstřižení spodního výhonu.). Odstřižené části je možné nařízkovat a zakořenit buď ve vodě anebo přímo v zemině (substrátu, perlitu apod.). Ať Vám dobře kvete a roste. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.149 (?), 29.2.2008 13:12

Pane Josefe, za radu moc děkuji. Chci pomoct tomu, kdo si s tím sám neví rady. Mě samotné se vždy Durman velice líbil, teď už vím, že ho budu pěstovat i já sama. Viděla jsem při jízdě autobusem stát vedle sebe klasický ale i růžový a pohled byl  velice krásný. Myslíte, že je možno sehnat i tento krásný růžový a kde? Děkuji za odpověď  Laďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.162 (?), 3.8.2008 11:23

Dobrý den pane Josefe.Chtěla jsem se zeptat.Koupili jsme si durman ve Věžkáh.Je vysoký asi 1m a má fialové květy i fialovou lodyhu.Někteří nám tvrdili že je tento durman jednoletý, protože je velmi vzácný, ale když se poradíme s odborníky tak z něho můžeme vypěstovat až 2m vysokou rostlinu, která se může s pomocí odborníku dožít i více let.Druzí tvrdí, že je dvouletý až víceletý.Tak si s tím nevíme rady, protože tento druh máme poprvé.Moc díky.Týna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.81 (?), 13.1.2009 12:14

existuje i durman jednolety ten je podatatne nizsia ma i jine listy pokud mate durman ktery je zde/nahore/vyfoceny tak mate trvalku kterou neni obtizne pestovat kazdym rokem ji vyndam ze sklepa kde neni sveto-jen minimalni-ostriham, narizkuji-rozdavam rizky-ven ji dam az po zmrlych, chce hodne vody ale opravdu hodne, denne vypije az 5-10litru vody jinak vadne a hnojim kristalonem start nez zacne rust a jak se objevi poupatka tak prejdu na kristalon plod a kvet kazdym rokem ma desitky kvetu obcas se umi objevit -i pri nejlepsi peci-sviluska ale postrikam ho mospilanem a je po ni-po zivocichoivi-ne po rostline  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika