Prosím o pomoc s určením rostlin



host - 162.128 (?)
8.4.2011 20:44

Barvínek, plazivka, ten snad roste všude, i ve stínu pod stromy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 24.183 (?), 8.4.2011 18:21

Šestý.

6
6
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 8.4.2011 18:23

Sedmý a poslední.

7
7
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 8.4.2011 20:44

Barvínek, plazivka, ten snad roste všude, i ve stínu pod stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.179 (?), 8.4.2011 9:48

Mockrát Vám děkuji. Jdu sázet :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 8.4.2011 20:06

1) barvínek, 2) lístky jako dymnivka, ale květ?, 3)bergénie, 4)nejdřív mne napadl řebčík, ale podle těch uschlých stonků by to spíš mohly být bílé lilie, 5) dymnivka, 6) lístky jako dymnivka, ale barva květu?, 7) vlevo asi Anemone blanda, vpravo nahoře hyacinty a před nimi buď ladoňky nebo modřenec (podle barvy - tvar květu na fotce nerozeznám). Teď jsem zvědavá, co budou ty, co nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 8.4.2011 20:31

Jednička, trojka a pětka souhlasím s paní Lídou.

Dvojka, pětka, šestka a ty růžovofialové na 7 jsou všechno různé kultivary dymnivek.

Čtyřka mi jako lilie nepřipadají, bílá lilie L. candidum vyrůstá z přízemní růžice listů, která na obrázku schází a ty klacíky v popředí mi připadají spíše jako letorosty vinné révy, lilie by přece nikdo k takovým kůlům nepřivazoval... Navíc lilie této velikosti začátkem dubna???

Modré na sedmičce jsou nějaké ladoňky či ladoničky - chce to detail květu, a to vysoké hyacinty, jak píše paní Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 8.4.2011 20:56

Tak jsem si vzala silnější brejle... To modré na 7) vypadá na ty ladoňky, vlevo je mezi nimi zamíchaná dymnivka (takže An.blanda tam není). U té 4) to bude tedy asi ten řebčík královský, ten už takhle vysoký je. Ta listová růžice mi tam chyběla, ale venku za městem už mám bílou lilii v=20cm, tak jsem si říkala, že u zdi domu může být vyšší. Jinak ty kůly jsem nemyslela, myslela jsem ty slabé odkletlé stonky.

ps - to je tolik kultivarů dymnivek? mě roste na zahrádce v trávě jen ta obyčejná        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 8.4.2011 21:16

Dymnivek je dost, určitě znáte tu žlutou, plevelivou, kvete od jara do podzimu, skalničkáři pěstují různobarevné kultivary, např. zde. Ty slabé odkvetlé stonky mi připomínají letorosty révy, vždyť to tam píšu... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.130 (?), 8.4.2011 22:35

Žlutou dymnivku jsem naživo ještě neviděla, u nás roste jen ta na přiloženém obrázku. Skalku nemám, tak jsem se o její kultivary nikdy nezajímala, proto o nich nic nevím. Díky za info!    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 9.4.2011 8:51

Paní Lído, ty slabé stonky, to je vinná réva. Moc vám všem děkuji. Květy jsou teď na jaře překrásné,  je mi až líto po tom trávníku chodit a sekat ho, ale ono to těm rostlinkám asi moc nevadí. Před deseti roky rostly jen při zdi a u plotu a letos už jsou rozlezlé po celé zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika