Prosím o název rostliny



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?)
14.6.2012 13:22

V názoru na molice - a vůbec na vše týkající se pěstování kytek - bych nebyl tak radikální jako host 69,62. Ani já neznám rostlinu, která by v zimě přitahovala molice tak silně jako mračňák. Většinou mi jej přes zimu úplně vysály, postřiky nepostřiky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 211.98 (?), 14.6.2012 9:32, zobrazeno: 4799x

Zdravím.

Při koupi byl asi přiložen špatný štítek (Tibouchina).

Poraďte prosím.

Tibouchina ??
Tibouchina ??
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.114 (?), 14.6.2012 10:19

Že by Abutilon neboli mračňák? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 14.6.2012 11:44

Jo jo a jdou na něj fest molice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.62 (?), 14.6.2012 13:04

To je nesmysl.My je pěstujeme léta a nemáme s molicemi žádný problém.Pokud je rostlina v kondici je to bez problémů a žádnými škůdci netrpí.Je to nenáročná a vděčná rostlina, která kcete celou sezonu.Vyžaduje dostatečnou zálivku.Pokud je venku a hmyz opylí květy, tak na něm dozrávají semeníky plné semen.Zralé "makovičky"  (jsou černé) stačí na podzim uložit někde na suchém místě a na jaře je rozmačkat a semínka zasít. Klíčí velice dobře.Slupky z té "makovičky" nepůsobí inhibičně, takže je není nutné oddělovat od semínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 14.6.2012 13:11

Ještě dodám, že se jedná o rostlinu, která nepřežije nízké teploty.Na zimu rozhodně domů.Přezimuje dobře v chladné a světlé místnosti se zálivkou odpovídající zpomalené vegetaci.Zálivka je přes zimu tedy podstatně menší než přes léto.Rostlina se ze zimního klidu poměrně dlouho sbírá.Někdy se "znovuzrození"nezdaří" a rostlina uhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 14.6.2012 13:22

V názoru na molice - a vůbec na vše týkající se pěstování kytek - bych nebyl tak radikální jako host 69,62. Ani já neznám rostlinu, která by v zimě přitahovala molice tak silně jako mračňák. Většinou mi jej přes zimu úplně vysály, postřiky nepostřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.62 (?), 14.6.2012 13:31

Jo přes zimu to je něco jiného.To se do nich může dát cokoliv.My na nich v předjaří mám, e mšice. Zimování Mračňáků je trochu problém. Je třeba jich mít více, protože některé nepřežijí. Já doporučuji je pěstovat jako letničku, pokud netoužíte po víceletém exempláři.Kvetou totiž i malé rostliny.Výsev se může udělat brzy na jaře za oknem společně se sadbou zeleniny. Mračňák roste dost rychle, takže v létě už je z něho docela slušná rostlina obalená květy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.184 (?), 23.6.2012 10:19

určitě mračňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika