Přerostlá levandule



host - 52.1 (?)
17.4.2009 20:23
Levanduli mám už víc jak deset let, stříhám ji hluboko do starého dřeva a viditelně jí to prospívá. Pokud vám uhynula, hledejte příčinu jinde.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 171.242 (?), 25.3.2009 21:17, zobrazeno: 15404x

Dobrý večer.  Poradíte, prosím, co s zřejmě nikdy nijak neupravovanou levandulí?  Je velká, nepravidelná, zespodu je vidět spousta dřeva, vypadá to, že loni kvetla jen v "horních etážích". Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.200 (?), 26.3.2009 5:47

S tim se moc delat neda, levandule se ma tvarovat od zacatku vzdy po odkveteni zastrihnout do tvaru jaky vam vyhovuje polokoule , ctverce, trojuhelnik jak chcete. Kazdy rok kvete jen na nove narostlych vyhoncich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 26.3.2009 7:28

Je třeba tomu rozumět, než se rozdávají rady. Levandule jde v naprosté pohodě zmladit, dělá se to tak od nepaměti. Takže se nebojte a klidně střihněte do starého dřeva. V pohodě obroste. Doporučuje se odstraňovat odkvetlá květenstsví. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.34 (?), 26.3.2009 9:47

Pane Stanislawe udelala jsem presne to co doporucujete a uz se z toho nevzpamatovala.Mozna za mate lepsi skusenosti nez ja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.3.2009 10:00

Musíte jí dát čas,  podle vlastní zkušenosti vím,  že určitě obrazí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.100 (?), 17.4.2009 15:53

Děkuji všem za příspěvky a rady, tady je kousek odemne. Vloni na jaře jsem poprvé vysadila na zahradě dvě levandule koupeny v OBI. Na podzim po odkvětu jsem sestříhala jen květy a usušila. Tohle jaro jsem čekala, jestli se probudí k životu a mám radost. probraly se. Jednu jsem sestříhala docela radikálně a druhou jsem nechala tak jak byla - pro případ, že jedna uhyne, zústane alespoň druhá. Teď, když bylo teplo, ta sestříhaná pustila hodně lístků, ta neupravena zdá se že taky, ale je to znát o hodně míň. Už se těším, až opět pokvetou a hlavně - Jejich vůně odpuzuje sousedovu kočku, která měla z našeho záhonu wc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 17.4.2009 20:23
Levanduli mám už víc jak deset let, stříhám ji hluboko do starého dřeva a viditelně jí to prospívá. Pokud vám uhynula, hledejte příčinu jinde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 4.5.2009 13:25

Mohu potvrdit, manželka také ostříhala levanduli z 1m na cca 15 cm do dřeva.Nejprve to dlouho vypadalo, že uschla, ale teď krásně obrazila.To je :obrazila opravdu za delší čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.202 (?), 4.5.2009 15:47

Nebojte, obroste, zalévejte. Keříky levandule mi zlikvidovala štěňata, když vyrostla a zmoudřela, přestala lítat přes záhon, levandule obrostla a krásně zmlazená kvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.72 (?), 7.5.2009 21:49

Taky bych si chtěla pořídit levanduli. Daří se jí na slunci?  V jaké půdě? A chce zalévat nebo raději sucho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika