Pivoňky - zmlazení?



host - 41.2 (?)
17.6.2020 14:31

Ta je ale krásná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 179.90 (?), 3.1.2014 14:30

a záběr z trochu větší dálky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 3.1.2014 14:36

jako úplně poslední dávám fotku celého keříku (pravda, pořizovanou kvůli květům halesie)

proti semenáčkové se zdá, že tvar keříku bude více kompaktnější, vč. výšky.

Kvetení od 10.5.

u P.rockii existují v prodeji jak jednoduché květy, tak plnokvěté kultivary, barvy od bílé (s bordo skvrnou) přes lila odstíny až po temně bordovou.

Mám ráda bílou barvu, proto jsem volila tuto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.39 (?), 5.1.2014 5:39

To sme dve čo si plníme sen-ja ten o ktorom som nevedela ked deti rástli.Pivonky sú úžasné.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 17.6.2020 14:31

Ta je ale krásná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.12.2013 15:27

Dobrý den, pivoňky mi dělají to samé. Já mám ale radost, že jsou stále vyšší a vyšší a nádherně kvetou. Pivoňky jsou sázené v roce 1935, když se zakládala zahrada u domu! Já je jen přesadila a svazuji je, abych zabránila rozpadnutí, někdy až "lehnutí". U některých mám kovovou zábranu -          oporu, kterou jsem koupila v zahradnictví. Pivoňky jsou tak bujné, že opora není vidět. Macela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 9.12.2013 15:39

Já se pokud možno pivoní zbavuji-samozřejmě né všech.Mají tu nevýhodu(alespoň ty naše, odrůdu neznám),že krátkodobě kvetou, a po zbytek sezony je to nevzhledný keř.Dělám to tak, že tam kde to jde po opadnutí květů je seřežu u země-například tam,kde je pravidelně obkošuji sekačkou.Máme je na více místech.Je to cibulovina, tedy na jaře pustí výhonky opět.

Proti povalení stonků v době růstu zapíchnu doprostřed keře duralovou oporu, a k té provázkem vyvážu,obepnu neposlušné stonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.12.2013 15:57

Já tedy myslela, že pivoňka má hlízu? Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 9.12.2013 16:01

No tak hlízu, když chcetesmiley,už se to rozporovalo u gladiolů,mečíků.Každopádně tam, kde překáží ji po odkvětu uřežu u země, abych se nemusel více starat.V zimě hlízy nezmrznou, jsou odolné.Na jaře se můžete vsadit, že zase obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.12.2013 16:05

Jen jsem znejistěla, že si to myslím prostě špatně. Dělám někde to samé co Vy, ale někde listy nechávám, pěkně se pak během léta zbarví a likviduji je až na podzim. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.12.2013 9:33

Naše pivoně(z názvu je patrné, že mi nepřirostly k srdci) dokvetou někdy v polovině léta, pak je to nevzhledný keřík, který protože se mi jej nechce obkošovat,opravovat úvazky, jej sekačkou po odkvětu sjedu dočista aby nepřekážely tam, kde to není nutné.Na jaře spolehlivě zase obrazí.Máme je na více místech.Vůbec jsem si nevšiml, že by se listy během léta okrasně zabarvily.Jsou pouze obyčejně zelené.

Bylinné stonečky nedrží pevný tvar, a slehávají k zemi, proto je třeba(kdo je chce mít) jim dát tvar-vyvázat je.Já je obvážu k pevné opoře.Myslím si, že na poléhavost nebudou mít hnojiva zásadní vliv.

Pokud nepřiměřeně rostou, zastřižením na určitou výšku se pravděpodobně zabrání bohatému kvetení, protože kvetou, až když jsou rostliny vyrostlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika