Pěstování hortensie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 122.155 (?) 
18.3.2008 12:46

Jěště žádnou namám, zatím se ptám abych jí nekoupila a pak nešla.Dám určitě vědět, děkuji.Dá se sehnat tato hortensie?H.MACROPHYLLA ENDLEES SUMMER?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 38.68 (?), 21.3.2008 20:30

Koupila jsem si Hortensii v květináči - nemám s ní žádné zkušenosti. Mohu ji pěstovat v květináči nebo ji mám dát raději do zahrady? Kdy ji přesadit? Kdy seříznout-aby kvetla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.14 (?), 24.3.2008 15:15

Pripájam radu o pestovaní hortenzie, zo skuseností viem, že hortenzia k dobrému rastu a bohatému kvitnutiu potrebuje väčší obsah železa v pôde.Dá sa to dosiahnuť pridaním železných pilín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.118 (?), 27.3.2008 16:20

Zajímalo by mě, jak moc a jak dobře lze hortenzii tvarovat řezem? Máme jen malou zahrádku, ale hortenzie se mi moc líbí. Jen jsem slyšela, že pokud ji budu střihem udržovat v malých rozměrech, tak mi nepokvete? Je to pravda? Nebo se dá bez problémů udržovat málo vzrostlá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.12 (?), 19.4.2008 18:56

Ze začátků pěstování hortenzie jsem vždy na podzim ostříhal zaschlé lodyhy.Příští rok hortenzie nádherně obrostla, ale nikdy nevykvetla.Když jsem jeden rok od stříhání upustil tak příští léto byla obalena květy a to právě na starých výhonech.Teď vystříhávám pouze uschlé výhony a úspěch je zajištěn.Určitě záleží na druhu rostliny.Bydlím na horách a na zimu ji přikrývám listím a ještě na ni nahrabuji sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 19.4.2008 19:15

V zásade sú 2 spôsoby rezu hortenzií - podľa druhu.

Skopírujem, čo som už napísal na living.cz:

Je možné ich tvarovať. Trochu to závisí od druhu.

Macrophylla a quercifolia - teda hort. kvitnúce na starom dreve - režeme v VI. a VII. Zhruba po 5 rokoch začneme s omladzovaním - teda vyrezať cca 1/3 starých konárov až k zemi - kmeňu. Suché drevo režeme hocikedy.

Arborescens a paniculata - kvitnú na mladom dreve - režeme v podstate hocikedy. Výnimky sú Anabelle - nerežeme na jar a paniculata grandiflora - nerežeme v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.59 (?), 10.5.2008 18:44

Po přezimování na chodbě činžovního domu mi letos popínavá hortensie ještě nevypučela - má spoustu zelených pupenů (měla je už na podzim), ale dosud žádné listy. Poradíte, čím to je a jak jí pomoci v růstu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.181 (?), 15.1.2012 17:16

Máme hortenzii stromečkovitou (bohaté bílé květy).Hydrangea arborences " " Annabelle". Kvete nám bohatě už 8 let. Je vysazena na jihozápadní stranu těsně u skleníku, takže je v zimě chráněná před ostrým severním větrem-žijeme v podhůří Jizerek-Jablonecko. Na zimu nic nestříháme, jen jí u kořenů zakryjeme chvojím a pokud je sníh, což je vždy(ne jako letos) tak je do poloviny a někdy i celá zasypaná sněhem. Na jaře kolem velikonoc - konec března až duben podle počasí, jí sestřihneme větvičky asi na 5 pupenů. Z nich vyrazí nové větvičky a tam jsou pak květy.Na podzim nikdy nezkracujeme větve, protože přes zimu něco namrzne, tak ať je z čeho kvést.Takže sestřihneme na jaře hlavně to, co namrzlo a to je právě asi tak na těch 5-6 pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.194 (?), 13.7.2016 21:56

Hledala jsem právě tuto reakci. Už dva roky naše hortensie nevykvetla.Předtím asi deset let každý rok. Loni jsem si myslella, že poupat avyžrali mravenci.Ale letos opět nic.Takže nestříhat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.169 (?), 18.6.2009 22:52

Mám dvě v květináči a na zimu je dávám do tmavého sklepa, na jaře vždy vypadají strašně, ale rychle se vzpamatujou a úžasně kvetou od července až do podzimu, ty samé odpěstované mám taky v záhonech a jsou krásné, takže si vyberte co vám vyhovuje lépe, ovšem jen pokud se jedná o hortensii venkovní, zdravím Madla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika