Pěstování hortensie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 122.155 (?) 
18.3.2008 12:46

Jěště žádnou namám, zatím se ptám abych jí nekoupila a pak nešla.Dám určitě vědět, děkuji.Dá se sehnat tato hortensie?H.MACROPHYLLA ENDLEES SUMMER?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 38.68 (?), 21.3.2008 20:30

Koupila jsem si Hortensii v květináči - nemám s ní žádné zkušenosti. Mohu ji pěstovat v květináči nebo ji mám dát raději do zahrady? Kdy ji přesadit? Kdy seříznout-aby kvetla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.14 (?), 24.3.2008 15:15

Pripájam radu o pestovaní hortenzie, zo skuseností viem, že hortenzia k dobrému rastu a bohatému kvitnutiu potrebuje väčší obsah železa v pôde.Dá sa to dosiahnuť pridaním železných pilín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.118 (?), 27.3.2008 16:20

Zajímalo by mě, jak moc a jak dobře lze hortenzii tvarovat řezem? Máme jen malou zahrádku, ale hortenzie se mi moc líbí. Jen jsem slyšela, že pokud ji budu střihem udržovat v malých rozměrech, tak mi nepokvete? Je to pravda? Nebo se dá bez problémů udržovat málo vzrostlá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.12 (?), 19.4.2008 18:56

Ze začátků pěstování hortenzie jsem vždy na podzim ostříhal zaschlé lodyhy.Příští rok hortenzie nádherně obrostla, ale nikdy nevykvetla.Když jsem jeden rok od stříhání upustil tak příští léto byla obalena květy a to právě na starých výhonech.Teď vystříhávám pouze uschlé výhony a úspěch je zajištěn.Určitě záleží na druhu rostliny.Bydlím na horách a na zimu ji přikrývám listím a ještě na ni nahrabuji sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 19.4.2008 19:15

V zásade sú 2 spôsoby rezu hortenzií - podľa druhu.

Skopírujem, čo som už napísal na living.cz:

Je možné ich tvarovať. Trochu to závisí od druhu.

Macrophylla a quercifolia - teda hort. kvitnúce na starom dreve - režeme v VI. a VII. Zhruba po 5 rokoch začneme s omladzovaním - teda vyrezať cca 1/3 starých konárov až k zemi - kmeňu. Suché drevo režeme hocikedy.

Arborescens a paniculata - kvitnú na mladom dreve - režeme v podstate hocikedy. Výnimky sú Anabelle - nerežeme na jar a paniculata grandiflora - nerežeme v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.59 (?), 10.5.2008 18:44

Po přezimování na chodbě činžovního domu mi letos popínavá hortensie ještě nevypučela - má spoustu zelených pupenů (měla je už na podzim), ale dosud žádné listy. Poradíte, čím to je a jak jí pomoci v růstu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.181 (?), 15.1.2012 17:16

Máme hortenzii stromečkovitou (bohaté bílé květy).Hydrangea arborences " " Annabelle". Kvete nám bohatě už 8 let. Je vysazena na jihozápadní stranu těsně u skleníku, takže je v zimě chráněná před ostrým severním větrem-žijeme v podhůří Jizerek-Jablonecko. Na zimu nic nestříháme, jen jí u kořenů zakryjeme chvojím a pokud je sníh, což je vždy(ne jako letos) tak je do poloviny a někdy i celá zasypaná sněhem. Na jaře kolem velikonoc - konec března až duben podle počasí, jí sestřihneme větvičky asi na 5 pupenů. Z nich vyrazí nové větvičky a tam jsou pak květy.Na podzim nikdy nezkracujeme větve, protože přes zimu něco namrzne, tak ať je z čeho kvést.Takže sestřihneme na jaře hlavně to, co namrzlo a to je právě asi tak na těch 5-6 pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.194 (?), 13.7.2016 21:56

Hledala jsem právě tuto reakci. Už dva roky naše hortensie nevykvetla.Předtím asi deset let každý rok. Loni jsem si myslella, že poupat avyžrali mravenci.Ale letos opět nic.Takže nestříhat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.169 (?), 18.6.2009 22:52

Mám dvě v květináči a na zimu je dávám do tmavého sklepa, na jaře vždy vypadají strašně, ale rychle se vzpamatujou a úžasně kvetou od července až do podzimu, ty samé odpěstované mám taky v záhonech a jsou krásné, takže si vyberte co vám vyhovuje lépe, ovšem jen pokud se jedná o hortensii venkovní, zdravím Madla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika