Kdy a jak ostříhat levanduli?



host - 201.151 (?) 
20.3.2010 20:25, zobrazeno: 61619x

Díky předem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 94.199 (?), 20.3.2010 20:51

Právě teď je velmi vhodná doba pro ostřihání levandule až do dřeva. Nastřihané řízky si můžete dát zakořenit do květináče. Loni jsem to dělala v první dekádě března, letos se do toho pustím také až teprve v těchto dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 20.3.2010 20:57

Všechny mě omrzly tak je ostříhám jak radíte já je nikdy na jaře nestříhala.Dík za radu.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.3.2010 20:55

Hezký večer, řekla bych, že je právě nejvhodnější doba.Já ji stříhám dost hluboko, protože si chci udržet kompaktní tvar.Sice se říká, že nemá ráda stíhání do dřeva, ale nemám s tím problém, pokaždé krásně obrazí.Na podzim jsem ji potřebovala přesadit, tak při té příležitosti jsem ji i ostříhala.Včera jsem ji prohlížela a ŽIJE!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.151 (?), 20.3.2010 21:26

JEstli se můžou stříhat až do dřeva, tak to by bylo fajn, mám je dost vysoko holé, třeba by obrazily níž.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.3.2010 7:47

Přesně toho,,neřezat kevanduli do starého dřeva" jsem se držela taky a zůstaly mi také vyholené keře od spodu, jen nahoře kvetoucí, s tendencí polehnout a rozklesnout se. Vyřešlili to za mně vloni psi. V zimě v levanduli lovili myšku. Nechtějte vidět tu spoušť. Kromě velké díry uprostřed, byla v nejbližším okolí ukousaná a kolem ulámaná, jak tam leželi a různě,,asistovali" jeden druhému při kopání. Zničených cca 15ks. Tedy myslela jsem si. Ty, co byly vykopané jsem zasadila zpět a všechny sestříhala na krátko - a děj se vůle boží  A v létě levandule krásné, celokvetoucí, zmlazené kopečky 

Minulý týden jsem už jeden záhon stříhala a vzala jsem ho taky hezky na krátko - tedy, pokud má levandule cca 40cm, smýknula jsem ji na 25cm. Malé cca na 10cm. Já se léta s nima stříhala opatrně (právě, abych někde nestříhnula do,,starého dřeva" ) ale pak jsem si promítnula, jak se stříhají pole levandule v Provance - normálně se to sjede takovým kombajnem, co to ošmidlá na jednu výšku všechno - a vypadají pak krásně upraveně. Tak teď místo nůžek beru elektrické plotovky a normálně keřík smýknu ze všech stran, aby to byl hezký kopeček  Mám jich moc, dva záhony cca po 30ks a ještě dva menší, ručníma nůžkama by mi brzo upadly ruce 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.122 (?), 21.3.2010 9:56

Nevím zda je to správně, ale já stříhám levanduli po odkvětu, asi tak o polovinu. Levandule mi nevymrzá a je krásně kompaktní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.197 (?), 30.3.2010 13:43

Taky stříhám levanduli po odkvětu a do starého dřeva jsem se bála. Ale mám je strašně rozrostlé, když vykvetou tak jsou na výšku skoro 150 cm a už utlačují všechno kolem. Takže, když to tady tak čtu, tak letos na ně vletím a razantně je sestříhám, dřevo nedřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.141 (?), 1.4.2010 19:14

Dobrý den, já stříhám levanduli hned po odkvětu, když je pěkný podzim, kvete ještě znovu. Dělám to tak již několik let, je pěkně hustá a všichni ji obdivují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lumatkov - (15) - 78.128 (?), 7.4.2010 18:59

Dobrý den, koupila jsem si sazenice levandule a chtěla bych se vás zeptat, kdy si je mohu vysázet ven.Chci je vysázet na svah, kde odpoledne hodně praží slunce.A zda ji mám ještě něak zastříhnout, nebo jen vysadit a zastříhnout až třeba na podzim nebo až příští jaro.A jak ji potom připravit na zimu.Děkuji vám všem moc za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika