jedná se o durman?



host - 165.197 (?)
20.7.2006 14:32

Myslím, že by se mohlo jednat o planou formu durmanu, která se u nás vyskytuje a je možné, že se vám objeví na zahradě i neplánovaně.

Šlechtěný durman totiž nevytváří plody a tím pádem semeno, množí se řízky. Naopak planá forma vytváří plod plný semen /případ dva roky starý, kdy si studenti vysoké školy udělali čaj z durmanu/.

Přesazení vyloženě miluje a tím spojené hnojení, třeba chlévská mrva. Durman jako takový přezimuje v temnu, zastřižený nakrátko, s nízkou teplotou, ne však pod bod mrazu. Jak je to ovšem s planou formou nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 113.14 (?), 16.7.2006 9:48, zobrazeno: 4335x
Dobrý den, ze semínek jsem si vypěstovala rostlinku a nejsem si jistá, zda jde o durman - má bílé trumpety jako durman, ale květy jsou vzpříméné, nikoli otočené k zemi jako u durmanu, který jsem našla na obrázku. Ještě bych se chtěla zeptat, jak tuto již velkou rostlinu přesadit do květináče a zda je to vůbec možné (kvůli možnému přezimování), zkoušela jsem rostlinky rozsadit po zahradě, ale jakmile jsem je přesadila, většina uvadla, zůstaly jen ty nejmenší. Předem děkuji za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.197 (?), 20.7.2006 14:32

Myslím, že by se mohlo jednat o planou formu durmanu, která se u nás vyskytuje a je možné, že se vám objeví na zahradě i neplánovaně.

Šlechtěný durman totiž nevytváří plody a tím pádem semeno, množí se řízky. Naopak planá forma vytváří plod plný semen /případ dva roky starý, kdy si studenti vysoké školy udělali čaj z durmanu/.

Přesazení vyloženě miluje a tím spojené hnojení, třeba chlévská mrva. Durman jako takový přezimuje v temnu, zastřižený nakrátko, s nízkou teplotou, ne však pod bod mrazu. Jak je to ovšem s planou formou nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.71 (?), 3.10.2006 22:52
Jde o jednoletku. Plody jsou jako pichlavé kaštany.Ten nepřezimuje. Stačí si nazbírat pár semínek .Aspoň tak mě to bylo letos vysvětleno. Moc se mě líbil a tak to příští rok vyzkouším!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika