Jak pěstovat Oleandr



Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?)
27.3.2012 16:28

Mockrát děkuju za vyčerpávající odpověď. N azahradě máme krásnou černou hlínu, tak použiju tu. :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 27.3.2012 15:31, zobrazeno: 13258x

Prosím poraďte, do jaké zeminy přesadit Oleandr? A jakým hnojivem hnojit? Dočetla jsem se, že je mu nejlíp na jižní straně a že chce mít stále vodu v misce. Je to opravdu tak? Nespálí se mi?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.145 (?), 27.3.2012 15:43

Oleandr snese obyčejnou zeminu a bude vděčný za občasné přihnojení běžným hnojivem. Má rád hodně slunce, může na něm stát celý den i v úpalu. V létě skutečně zalévat hodně-pokud jsou velké vedra. Voda v misce by stát neměla (může jen na úpalu). Prostě hlavu na slunci a nohy ve vodě. V chladnějších dnech by ve vodě neměl stát- nejlépe, když je hlína mírně vlhká. Lépe snáší sucho než přemokření. V zimě by měl být v chladnu, nejlépe kolem 5st a zalít tak max. 3x za zimu. Jinak nenáročný keřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 27.3.2012 16:28

Mockrát děkuju za vyčerpávající odpověď. N azahradě máme krásnou černou hlínu, tak použiju tu. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.34 (?), 10.6.2012 21:09

Zdravím.

Mám oleandr a poslední dobou nevím, zda je v pořádku. Zimoval v tmavém - bohužel - sklepě (ano, panelák, kde jsou ty doby, kdy zimoval ve sklepě v domě přímo pod středně velkým sklepním oknem, takže světla měl dost), začátkem května (ano, pozdě, uznávám, příště se to už nestane) jsem ho vynesl na balkón - jih či jihozápad, odpoledne tam pere slunce, takže by mu mělo být dobře.

No a nevím, zda se jen pomalu probouzí nebo mu to tmavé přezimování s velmi občasným zalitím dalo zahulit... listy jsou buď světlounce zelené nebo až dožluta, trochu zkroucené, nejsou ohebné, při pokusu o ohnutí se lámou, při zatřesení šustí ale neopadávají a při jemném zatažení za list tento na větvičce drží, odpadne jen sem tam některý, takže snad oleandr neuschl, to by opadal celý, ne?

Kdy byl naposledy přesazen si nepamatuju, takže možná přesadit do většího květináče? - do normálního substrátu pro pokojovky? Či do čeho?

Nebo koupit hnojivo a pohnojit?

Nebo se obrnit trpělivostí, poctivě zalévat (co jsem vyčetl o "hlavě v ohni a nohách ve vodě" - hlavu v ohni při slunečnu má celé odpoledne) a čekat, čekat, čekat a příští rok vyndat z přezimování na světlo a vzduch dříve, klidně hned po odchodu posledních nočních mrazíků?

Co byste poradili? Vyfotit bohužel nemůžu, nemám jak to pak dostat do PC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika