Hortenzie - prosba o radu



host - 198.107 (?)
2.5.2008 17:36

Stačí klasická rašelina na vylehčení a okyselení jílovité půdy, hodilo by se i trochu říčního (ne stavebního, je zásaditý s vápnem) písku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 231.195 (?), 28.9.2007 16:27, zobrazeno: 11878x
Již několit let úspěšně pěstuji hortenzie... letos se mi však vyskytl problém s níž si nevím rady. Moje hortenzie se "zbláznily" a mají obří květy cca 25 - 30 cm v průměru, což je nádhera, ale... co s nimi na zimu? Každý rok stříhám květy až na jaře aby neomrzly vršky, ale letos se bojím, že květy se pod tíhou květů ohnou a rostlina se rozláme... co by jste radili? Ostříhat a napřesrok být bez květů, nebo riskovat, zničení rostliny? Případně nějak ochránit? Díky za každý názor.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.244 (?), 2.10.2007 18:59
Dobrý den. Zkusil bych pokud říkáte, že jsou květy až tak těžké, můžete ke stonkům připevnit dřevěnou tyčku, např. bambusovou, koupíte v obchodě a nebo můžete ke květům zapíchnout dělší již zmíněnou bambusovou tyčku a zapíchnout jí do země. Květy se udrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.214 (?), 7.10.2007 23:53
Dobrý den, neporadím vám, jen vám tiše závidím.Co já bych za to dala, kdyby se mi hortenzie zbláznily a vykvetly velkými květy. Už se je snažím i hypnotizovat, ale nic. Uklidnilo mě, když jsem slyšela v televizi mluvit takového květinového mága jakým je pan doktor Větvička a řekl, že mu hortenzie taky nekvete. Na jiných stránkách píše pěstitelka z nadmořské výšky 850 m, že se jejím hortenziím daří. To by v tom musel být čert, aby ty vaše tak krásně kvetoucí zimu nepřežily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.195 (?), 15.10.2007 17:34
Ona Vám vykvete, já jim dopřávám jen pár věcí, polostín, jsou zasazené v mixu rašeliny a hrabanky z lesa a zasypány borkou, na jaře přihnojím hnojivem na rodendrony a 2 x denně hodně zalévám, to je celé kouzlo...jsem asi v 700m/nm... moje zkušenost... voda, voda, voda... vždyť i v názvu má hydro... :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jana - (9) - 22.97 (?), 2.5.2008 11:25

Dala by se hortenzie zasadit do zeminy na rododendrony a azalky?Děkuji vám za odpověď?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.107 (?), 2.5.2008 12:11

Ano, samozřejmě... i když hortenzie na rozdíl od rododendronů snese i zásaditější půdu, tak daleko lépe se jí povede v kyselejší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jana - (9) - 22.97 (?), 2.5.2008 13:31

Díky za odpověď.Jakou zeminu by jste mi doporučil zakoupit v obchodě, protože já mám na zahradě velmi těžkou a jílovitou zem.Bez zakoupení zeminy tam máloco zasadím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.107 (?), 2.5.2008 17:36

Stačí klasická rašelina na vylehčení a okyselení jílovité půdy, hodilo by se i trochu říčního (ne stavebního, je zásaditý s vápnem) písku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.79 (?), 15.10.2007 20:43
Květy klidně ostříhejte, tím kvetení v dalším roce neovlivníte, jen nesmíte výrazně zkrátit výhony - to udělejte až na jaře podle toho jak hluboko zmrznou. Odkvetlý květ přes zimu nemá pro hortenzii žádný význam, semena se stejně nevytvoří a to proto, že většina velkokvětých hybridů je ani nenasazuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.195 (?), 16.10.2007 17:19
Děkuji za radu, já stále žiji v doměnce, že květy se mají nechávat, aby neomrzly vršky (pupeny) a tím se nesnížil počet květů..Teď mohu zabít 2 mouchy jednou ranou, ostřihat květy a nepřijít tak o výhony a zároveˇpřátelům rozdat květy o které "žebrají" rok co rok na dekoraci do bytu...Ještě jednou děkuji a budu rád za jakékoli tipy a fígle na pěstování těchto nádherných rostlin... Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika