Co to je za rostlinu či keř?



host - 248.181 (?)
14.6.2018 23:21

Zimolez kloboukatý mám, udělá vám keřík cca 80cm široký, ale rozšiřuje se do okolí tím, že převislé větvičky zakoření a vznikne tak nový keřík. Takže už ho mají i veškeré sousedky. Jinak je krásně světle zelený i celou zimu, pokud nepřijdou velké mrazy. Pak většinou horní větvičky namrznou a shodí listy. Ale pokud nezmrznou úplně, zas zjara obrazí. Pokud zmrznou, stačí ostřihnout a keřík roste dál, je to naprostý nezmar. Kvítky má zjara nenápadné žlutavé, visící na větvičkách.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 206.25 (?), 14.6.2018 18:44, zobrazeno: 2484x

Pozná někdo, prosím?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 14.6.2018 18:56

Dobrý den. Lonicera pileata, čili zimolez kloboukatý. Je to keř, ale listy jen částečně vytrvalé. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 206.25 (?), 14.6.2018 19:07

Moc děkuji. Vložím ještě jedno téma, možná je to taky zimolez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.181 (?), 14.6.2018 23:21

Zimolez kloboukatý mám, udělá vám keřík cca 80cm široký, ale rozšiřuje se do okolí tím, že převislé větvičky zakoření a vznikne tak nový keřík. Takže už ho mají i veškeré sousedky. Jinak je krásně světle zelený i celou zimu, pokud nepřijdou velké mrazy. Pak většinou horní větvičky namrznou a shodí listy. Ale pokud nezmrznou úplně, zas zjara obrazí. Pokud zmrznou, stačí ostřihnout a keřík roste dál, je to naprostý nezmar. Kvítky má zjara nenápadné žlutavé, visící na větvičkách.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 14.6.2018 23:45

Každou zimu mi namrzá hnusně, je ho vždycky většina pryč. Jen tyhle dvě poslední zimy to přežil, takže je momentálně celkem velký a rozrostl se... i tam, kde neměl. Na druhém stanovišti ho pro změnu už takřka zahlušil skalník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.6.2018 7:37

Tak to se dost divím, Konvalinko. U mě je tahle Lonicera dost agresivní. Skalník úplně přerostla a některé rostliny vysazené v jeho blízkosti omezují růst. Problémem je i zakořeňování větviček, jak píše Lída. Keř se stále rozšiřuje. Namrzal trochu jen po vysazení. Nejstarší rostliny mám skoro 1,5 metru vysoké a stejně široké (každé jaro řežu, takže zase hromada větví).

Osobně jsem ho zařadil na seznam problémových rostlin a nyní je postupně likviduji. Myslím si ale, že je to spíše Lonicera nitida. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika