Co nasadit na strop sklepa



host - 161.56 (?) 
22.8.2013 15:57, zobrazeno: 4435x

Dobrý den,

řeším problém co dát nasadit na strop sklepa (5x5m). Sklep je bohužel špatně postavený a je na něm pouze cca 30 cm zeminy. Ze jedné strany je vchod - stěna, z dalších dvou pak zídka plotu (mezera mezi zídkou a zdí sklepa cca 40 cm) z poslední strany pokračuje dále terasa, kde mám zeleninovou zahrádku. Může mi někdo poradit co vybrat? Na ty místa mezi zdí a zídkou lze nasadit možná i něco vyšší, nějaký kež. 

Mnohokrát děkuji za rady. Jsem začátečník a pěstovat umím jen zeleninu :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 161.56 (?), 22.8.2013 15:59

Zapomněl jsem napsat, že bydlím jde o Vlašsko, bývají tu mrazi i přes minus 20

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.135 (?), 22.8.2013 16:43
Nu opravte mě, ale většina těchhle suchomilných mršek odolává mrazu. Třeba rozchodník, dřišťál, kostřava,... Jen nevím co kořeny. Ony přežívají mimo jiné díky tomu, že umí tahat vodu z velké hloubky a k tomu musí mít kořeny a nevím, co na to řekne betonový strop sklepa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 22.8.2013 18:37

Zkuste nastudovat něco na téma ozeleněných střech, zejména extenzivních a polointenzivních. Při tloušťce substrátu 30cm je výběr rostlin dost široký. Od rozchodníků, netřesků, travin a skalniček, až po nízké keře, třeba kručinky, kaliny, zakrslé vrby, poléhavé jalovce, brsleny, hlohyně, mochny...

Bylo by ale vhodné zachovat obvyklé vrstvy zelených střech, tj. hydroizolační a protikořenovou vrstvu, pak drenážní a akumulační vrstvu, nakonec substrát.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 22.8.2013 20:40

Tohle jsem před několika lety taky řešila, spíš metodou pokusu a omylu, takže se o svoje omyly můžu podělit. Nejdřív jsem nasázela skalničky, ale zklamala i ta podle mě nejodolnější kytka vůbec, rožec plstnatý, šneci ji zlikvidovali beze zbytku, stejně jako mnohé jiné. Nepřežily tařičky, tařice, svatolína (mrazem) ani huseníky.Pak jsem mezi skalničky nasázela pár semenáčků měsíčních jahod, tedy ne semínka ze sáčku, ale potomstvo těch původních, co se samy různě rozesely po zahradě. A to byla trefa do černého. Protože tyhle semenáčky, na rozdíl od původních měsíčních jahod, hodně odnožují, pokryly během dvou let z asi deseti malinkatých sazeniček celou plochu. V současné době z celého sklípku bez práce sklízím jahody až do podzimu a mezi tím kvete, co přežilo: levandule, dobromysl, šalvěj, rozchodníky a taky hvozdíky bradaté, které se odněkud samy vysemenily. Celá péče spočívá v tom, že občas při trhání jahod vytrhnu nějaký neduživý plevílek, ale není toho moc, jahody plevel mezi sebe nepustí. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.56 (?), 22.8.2013 22:11

Já přemýšlel právě nad těmi bylinkami. Mám je rád a klidně bych tam přestěhoval záhonek a měl bych více místa na jinou zeleninu. Stejně tak by bodly jahody, muž se po nich může utlouct. Mnohokrát děkuji za tento postřej. Samozřejmě i za ostatní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.11 (?), 23.8.2013 11:38

pane vy mate za partnera muze a nebo zenu ja jen ze ted v tom mam zmatek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika